banner28

YENİ YASAMA YILI HAYIRLI OLSUN! - ADAPAZARI’NIN İHALESİ! - MEMLEKETİMİZ NE GÜZEL!

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 27. Dönem 3. yasama yılı dün itibarı ile başladı.

Önceki dönemi oldukça hareketli ve yoğun geçiren Milletvekilleri uykusuz gecelerde genel kurulda toplantı üstüne toplantı oylama üstüne oylama yapmıştı. Böylesine yoğun bir çalışma dönemin sonrasında tabii olarak da verilen arada onların da tatil yapacağı düşünüldü.

Ancak Sakarya özelinden bahsedecek olursak bu hiç de böyle olmadı.

AK Parti Milletvekilleri tatil denilen bu zamanın neredeyse tamamını Sakarya’da geçirdi ve sürekli dinamiktiler.

Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz yoğun bir seçim maratonunun ardından yasama yılının da bitmesi ile Sakarya’ya geldi. Sakarya da her güne bir program yaptı. İnsanlarla hemhal oldu. Karış karış Sakarya’yı gezdi.

Yine Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in de bir dakika boş zamanı olmadı. Hasta olduğu zamanlarda bile programlara katıldı, esnafı ziyaret etti, halkla kucaklaştı, onları dinledi, sorunlarına anında çözüm getirilmesi için takip etti.

Keza Recep Uncuoğlu’da bir çok parti programında göründü,

Bir anlamda halkla bütünleşerek dinlendiler bu zaman diliminde.

Şimdi de yeni yasama yılı için tekrar Ankara’ya gittiler ve tatil döneminde elde ettikleri verileri Sakarya lehinde kullanmak için çalışmalara başladılar.

Bu vesileyle zamanlarını vekili olduklarıyla geçiren bütün vekillerimize bir Sakaryalı olarak teşekkür ediyor, yeni yasama yılının Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

ADAPAZARI’NIN İHALESİ!

Mutlu Işıksu tanıdığım en beyefendi siyasetçilerden biri.

Aile Sosyal Politikalar döneminde yaptığı çalışmaları yakından takip ettim, biliyorum nasıl hassas işler yaptığını.

Oradaki oldukça meşakkatli bir görev dönemini tek bir soruna mahal vermeden tamamlayan Işıksu şimdi de Adapazarı Belediye Başkanlığında 6. Ayını doldurdu.

Başkan Işıksu göreve gelir gelmez çalışma arkadaşlarını belirledi ve hızla Adapazarı’na hizmet yolculuğuna başladı.

Kısa sürede vaat ettiği birçok projenin startını verdi bazılarını da tamamladı.

O kadar hızlı bir çalışma temposuyla projeleri hayata geçirmeye başladı ki hatta bu konuda yeni bir tavsiye daha verildi.

“Adapazarı’na bir 32 proje daha tamamlarsın sen başkanım” diye hitap etti danışma meclis toplantısında Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz kendisine!

Göreve geldiğinin üzerinden geçen kısa sürede bir ihale meselesi çıktı ortaya. Katı Atık Toplama işi için kiralanacak araçlar için açılan ihale şeffaf bir şekilde yapıldı.

İhale sürecinin hemen öncesinde farklı bir algı ile gündeme getirilmek istenen bu ihalede gelen tekliflere bakıldığında önceki dönemlere göre belediyenin hayli yüksek miktarda kara geçeceği çok açık.

Ancak nedense bu ihale kamu oyuna farklı bir algı ile sunulmak isteniyor.

Bir süredir CHP Adapazarı ilçe başkanlığı içi boş ifadelerle konuyu gündemde tutmaya çalışıyor.

Neymiş efendim, neden araçları almıyormuşlar da kiralıyorlarmış;?

İhale yapılmadan önce kiralama ihalesi için meclisten yetki isteyen Belediye yönetimi, CHP’lilerin de oylarını alarak, oybirliği kararı ile bunu geçirmişken, CHP’ye şimdi bu ne perhiz denir!

Ha olayın başka tarafı da var ama, o kısmın da ne amaçladığını, bu işi az çok takip eden herkes görüyor biliyor!

O sebeple de bu konuda fazla söze gerek yok!

MEMLEKETİMİZ NE GÜZEL!

Hafta sonu bir iş için iki günlüğüne il dışına çıktım. Özel araçla yaptığım yolculuk boyunca bu güzel memlekete bir kez daha hayran oldum.

Trabzon’a, Boztepe’ye, Karadeniz’in hırçın sularına, Maçkaya, Sümela manastırının imar edilişine, çay ormanlarına, oradan Zigana dağlarını aşarak Gümüşhane’nin Şiranına, yollarına, dağlarına, akar sularına, meyvesine, çayına, yemeğine, ve tabi ki ve tabi ki şehzade diyarı Amasya’nın tarih kokan güzelliklerine, şehirlerin imarına, temizliğine, yurdum insanının anlayışına, misafir misafirperverliğine …

Allah bize güç kuvvet ilim bilim versin ve bu memleketin güzellikleri için bir şeyler yapabilelim.

İyi ki böyle bir Ülkemiz var, böylesine harika topraklarda yaşıyoruz.

Ve bunun için ne kadar şükretsek az.

Vesselam.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tarafsız
tarafsız - 4 ay Önce

Sayın yazar, Yazlık kavşağından Yenikent YOLUNA yani S.Zaim bulvarına girince 100 m. ilerde solda bir derneğimize YEŞİL ALAN-KAMU ALANI ÜZERİNDE lüks bir bina b.şehir tarafından yapıldı. İKİ DÖNÜMDEN FAZLA YEŞİL ALANDA-kamu alanı da tel örgü ile çevrilip, mazı ile çevrelenip bu binaya-derneğe terk edildi. Bu yasa hangi yasadır? Belediye bir derneğe yeşil alan üzerinde bina yapabilir mi? Birkaç dönüm yeşil alanı, kamu alanını bu derneğe verebilir mi? Bir derneğe verdiği zaman, diğer tüm derneklere de hak doğmaz mı? Bütün bunlar yasalmıdır? Bunu basın olarak araştırınız, ilgilileri uyarınız, göreve davet ediniz lütfen.Yetkililer, vilayet makamı nerede?