“30 Ağustos Emperyalizmin Yenilgisidir”

Başkan Özdemir, “Bugün, Büyük Zaferin 100.yıl dönümüne ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. 26 Ağustos günü başlayan Büyük Taarruz tarihin gördüğü en büyük zaferlerden biri ile sonuçlanmıştır. Tüm dünyanın takdirle bahsettiği bu zafer tarihe gömülmek istenen bir milletin yeniden doğuşudur. 30 Ağustos zaferi ile bu toprakların ebedi vatanımız olduğu tüm dünyaya ilan edilmiştir. Bu zafer sadece Türk Milletinin değil mazlum ulusların özgürlüğü için emperyalizme karşı kazanılmış tarihi bir zaferdir. 30 Ağustos emperyalizmin yenilgisidir. Emperyalist güçlerin yenilgiye uğratılması dünya tarihinde bir ilktir.

30 Ağustos zaferi tam bağımsız, özgür ve çağdaş bir cumhuriyetin kurulacağının da habercisidir. 30 Ağustos Zaferi Cumhuriyet’in ve aydınlanmanın yolunu açmıştır. Cumhuriyet kazanımlarımıza sahip çıkılmalıdır. Cumhuriyet kazanımlarımıza sahip çıktığımız sürece tarih boyunca üzerimize oynanan oyunları boşa çıkarmış oluruz.

Kıvanç ve gururla yıl dönümünü kutladığımız bu zaferle, hiçbir zaman; şartlarımız namüsait olsa bile esareti kabul etmeyeceğiz. Bağımsızlığımızdan, vatanın bölünmez bütünlüğünden ve milli değerlerimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bütünlüğünü her zaman koruyacaktır.   

Büyük Türk Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yıldönümünü içtenlikle kutluyor, bu topraklar üzerinde bağımsız yaşamamızı sağlayan başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda etmekten tereddüt etmeyen tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.” İfadelerini kullandı.

- MedyaRota, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.medyarota.com/haber/11889561/30-agustos-emperyalizmin-yenilgisidir