Bu Kütüphane Kocaali’ye Yakıştı

Uzun yıllardan beri (40 yılın üzerinde) dar ve kullanışsız bir mekanda okuyucularına hizmet vermeye çalışılan Kocaali İlçe Halk Kütüphanesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün özverili çalışmaları ve Kocaali Belediyesinin de katkıları ile güzel bir mekana kavuştu.

Konum olarak ilçenin merkezinde 300 metre karelik bir binada hizmet vermeye başladı.

İlçe halkının her zaman kullanabileceği binlerce kitabın bulunduğu, güncel olan kitaplarında devamlı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından temin edildiği, isteyenin kitapları ödünç alıp evine götürüp okuyabileceği, isterse bu nezih mekanda oturup okuyabileceği bir hizmet sunuluyor.

Gençlerin satranç oynayarak zeka geliştirebileceği, öğrencilerin bilgisayarlardan araştırma yapabileceği, sınavlara hazırlık yapanların ders çalışabileceği sakin bir ortam. Öğretmenlerin öğrencileri ile birlikte gelerek etkinlik yapabileceği, hikaye okuma, kitap okuma, proje hazırlama çalışmaları yapabileceği bir ortam.

Yapılan bu hizmet hakkında bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar, gençlerimiz en güzelini hak ediyor. Yediden yetmişe tüm halkımız kütüphanemizden yararlanmalıdır dedi.

Toplumun gelişmesi, yetenekli nesillerin ortaya çıkması okuma ile mümkündür. İl Müdürlüğü olarak göreve geldiğimiz ilk günden beri kütüphanesi olmayan hiç bir ilçe bırakmamak. İlimizin en ücra köşelerine kadar kitaplarımızı kütüphanelere kadar ulaştırmak için çalışıyoruz.

2021 yılında Karapürçek, Ferizli, Taraklı İlçe Halk Kütüphanelerini, ayrıca merkezde yeni stadyumda şube kütüphane açtık. Geyve İlçe Halk Kütüphanemizi yeniledik. Bu yılda Camili Şeyh Edebali şube kütüphanesini yeni açıyoruz.

Kocaali İlçe Halk Kütüphanesini yeniledik ve yeni binada hizmete aldık. Çok yakında da Hendek Rasim Paşa Halk Kütüphanesini şube kütüphane olarak hizmete alacağız.

Ayrıca Akyazı Mehmet Niyazı Özdemir İlçe Halk Kütüphanemizde üniversite öğrencilerinin rahat bir şekilde ders çalışabilmeleri için yeni bir alan ilave ediyoruz. Hedefimiz hiç bir ilçe ve belde kütüphanesiz kalmasın.

Erenler ve Arifiye İlçe Halk kütüphanelerini de açmak için çalışmalarımız devam ediyor.

Kocaali İlçe Halk Kütüphanesi tüm halkımıza hayırlı olsun.

- MedyaRota, Kültür Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.medyarota.com/haber/11801922/bu-kutuphane-kocaaliye-yakisti