Çok Eğleneceğiz

Ersin İbil
Ersin İbil

Uzun süredir farklı farklı konulardan dolayı, şehirde olan biteni gördüm yaşadım ama bunları yazıya ya da bir program vasıtası ile takipçilerime aktarmadım.
Evet, zaman zaman bazılarının serzenişte bulunduğu gibi, dost sohbetlerinin dışında olanlarla ilgili fikir beyan etmediğim de doğrudur.

Şehirde kim ne yapıyor, kim hangi hizmeti vatandaşla buluşturuyor, kim vatandaşa hizmet ediyorum ayağına dolanıyor yapacağız edeceğizlerini allayıp pulluyor hepsini biliyoruz.

Bunun dışında kim kimin ayağına çelme peşinde, kim yanındaymış gibi görünüp kimi aşağı çekme derdinde bunları da biliyoruz.

Ayrıca seçim sathı mailine yaklaşılırken kimler ne hesaplarla hareket ediyor, kim hangi kapı arkasında bir takım pazarlıklarda onu da duyuyoruz.

Yok o aday olur mu? Yok listenin başında kim oluru da, hangi belediye başkanlarının milletvekili listesinde gözü olduğunu da ve tabi ki genel seçimlerin sonrasındaki yerel seçimlere dair kimlerin hesaplarının olduğunu da duyuyoruz…


Bir şey yazmamak bir programda bunları yorumlamamak bilmediğimizden değildi, duymadığımızdan da değildi. Dedim ya bir takım kişisel işlerden dolayı ve de yaz sıcağında bunlarla kimseyi meşgul etmemenin düşüncesi ileydi bu sessizlik ve uzaktan takip.

Ama yakın zamanda bu bekleyiş ve takip sona erecek. Yeni yayın dönemine hazırlandığımız şu günlerde Eylül’ün ilk çeyreğinde gerek yazılar gerekse de programlarla dolu dolu gündemle biriken her şeyi dökeceğiz ortaya.

Köşe yazılarımla işaret ettiğim konuları irdeleyeceğim gibi planladığmız programlarla şehre ışık tutacağız.

Bu kısım şimdilik burada kalsın ve biz biraz da bu kentin realitelerine bakalım.

Bu kentin gerçekten konuşulması gereken işleri var, yapılanlar var yapılacaklar var ve yapılamayanlar da var.

Yapılanların büyük çoğunluğunun altında tabi ki Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Ekrem Yüce’nin imzası var.

Bir takım çevrelerin olumsuz hava oluşturma çabalarına aldırış etmeden 3 yılı aşkın süredir bu şehir için adeta savaşıyor Ekrem Başkan. Zaman mefhumu yok. Mekanın önemi yok. Bir çoğumuzu hayal edemediği aklına getirmediği işler hayat buluyor.


Veee …

Eleştiriliyor buna rağmen.

Tabi ki eleştirilsin buna kimsenin diyeceği yok.

Şehirde yöneticiyim şuyum buyum diyen herkesin eleştirilmeyi göze alması, hatta eleştiriden pozitif sonuç çıkarması lazım.

Ama bu aşağılama, körü körüne kötüleme, basitleştirme ve yapılanı alaya alma ve hatta hakarete vardığında iş değişir.

Parmakları klavyeye basanın fikir beyan ettiği yer oldu bu mecralar.
Lakin öyle diye de kimsenin yapılanı hor görürcesine, geçmiştekilerin sadece bulabildikleri birkaç pozitif tarafını öne çıkarıp bugün ile mukayase ediyorum ayağına hakaret etmeye de hakkı yok!

Biz yeni dönemde bu şehrin gerçeklerini bu köşeye ve diğer platformlarına çıkarmaya devam edeceğiz.


Takipte kalın.
Şu kadarını söyleyeyim;
İnanın çok eğleneceğiz : )


Vesselam.

- MedyaRota, Ersin İbil tarafından kaleme alındı
https://www.medyarota.com/makale/11801736/ersin-ibil/cok-eglenecegiz