Üstün Dökmen Aynı Sözleri Sakarya'da da Söylemişti: Milli Eğitim Müdürü'nden Ödül Almıştı

SKANDAL SÖZLERİ SAKARYA’DA DA SÖYLEMİŞTİ, ÖDÜL VERİLMİŞTİ

Sakarya’da katıldığı konferansta başörtülü rehber öğretmenlerini hedef alarak sarf ettiği sözlerle büyük tepki toplayan Prof. Dr. Üstün Dökmen, dönemin başörtülü Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş tarafından programa katılımı nedeniyle ödüle layık görülmüştü. Dökmen, benzer ifadeleri Armağan Çağlayan'ın programında da kullanınca yine tepkilerin hedefi oldu.

Dökmen, programda bu ifadeleri kullandı: “"Rehber öğretmenlerin çoğunluğu başörtülü. Söylediğim o şu. Tepki gösterildi bunlar temelsiz trol tepkileridir. Trol kendini saklayan, korkak, cesur olmayan, kafası çalışmayan kişilerdir. Söylediğim aynen şu, bir eczacı başörtülü olabilir, mimar olabilir, Milli Eğitim izin verdiği için öğretmen olabilir, hakime savcı benim alanım değil karışmıyorum. Fakat başörtülü psikolog, başörtülü psikiyatrist, başörtülü PDR uzmanı olması meslek etiğine aykırıdır.”

Dökmen başörtülü görev yapan kişilerin nötr olamayacağını ve danışanla empati kuramayacağını savunarak sözlerini sürdürdü. Psikoloğun terapi esnasında dini ya da siyasi simge takmaması gerektiğini belirten Dökmen, ofisinde Atatürk resmi bile olmadığını dile getirdi.

- MedyaRota, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.medyarota.com/haber/11636830/ustun-dokmen-ayni-sozleri-sakaryada-da-soylemisti-milli-egitim-mudurunden-odul-almisti