Uğur Akkuş'un Daireleri İcradan Satıldı

Halk Tv’den Dinçer Gökçe'nin haberine göre, alacaklı konumdaki bir kamu bankası, ‘dolandırıcılık’ iddiası ile yargılanan Uğur Akkuş’a yönelik alacağının tahsili için harekete geçti. Bankanın borçlu listesinde Uğur Akkuş’un eski yöneticisi olduğu C. Uluslararası Nakliyat ile yine Akkuş’a ait AS Uluslararası Gayrimenkul şirketi yer aldı. Söz konusu krediye, Akkuş'un da şahsi kefaleti de söz konusuydu.

Banka, 4 milyon 514 bin 398 liralık alacağının tahsili için Akkuş’a ait Beşiktaş Arnavutköy’de bulunan üç dairenin icradan satışını talep etti. İstanbul Gayrimenkul İcra Müdürlüğünce yürütülen icra ihalesinin geçen ay tamamlandığı anlaşıldı. Müdürlük, aynı binada bulunan ve muhammen bedeli 25 milyonu aşan üç daireyi icradan satışa koydu.

Yapılan ihalede iki daire el değiştirdi. Söz konusu iki dairenin satış tutarı, bankanın alacağını karşıladığı için 3’üncü dairenin satışının yapılmadığı öğrenildi.

Uğur Akkuş, Kuveytli yatırımcıları 20 milyon dolar dolandırdıkları iddiası yargılandığı davada 8 yıl 4 ay hapis cezası almıştı.

- MedyaRota, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.medyarota.com/haber/11394271/ugur-akkusun-daireleri-icradan-satildi