Kızılay Kurban Bayramında Sahadaydı

Kurbanını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen hayırseverlerin tercihi bu yıl da Kızılay oldu. “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla yürütülen kampanyada hayırseverlerin kurban vekâletlerini emanet alan Kızılay, bayram namazının ardından kesim işlemlerine de başladı. Yurt içinde Et ve Süt Kurumu kombinalarında gerçekleştirilirken kurban kesimleri, yurt dışında ise Balkanlar, Afrika, Asya ve Ortadoğu'daki 21 ülkede yapıldı. Veteriner hekimler tarafından seçilen kurbanlıkların kesim işlemi, modern kombinalarda, hijyenik şartlarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak Kurban Bayramı’nın ilk üç günü gerçekleştirildi. İslami şartlara uygun şekilde yapılan kesimlere din görevlileri, veteriner hekimler ve noterler de eşlik etti.    Üç Kıtada Kurban Bereketi

  Yurt içinin yanı sıra yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine de kurban bereketini yaşatan Kızılay, 2022 Vekaletle Kurban Kampanyası kapsamında Balkanlarda Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Ortadoğu’da Filistin (Kudüs/Gazze), Irak, Suriye, Yemen, Asya’da Kırgızistan, Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Moğolistan, Endonezya ve Afrika’da Güney Sudan, Sudan, Somali, Senegal, Çad, Nijer, Uganda ile Tanzanya’da kurban kesimlerini yaptı. Örnek uygulama “Kurbanda Kızılay Modeli” ile hayırseverler kurban ibadetlerini yerine getirirken ihtiyaç sahiplerinin de sofraları bereketleniyor.

SAKARYA’DA KURBAN BEREKETİ

Kızılay’a gönül verenler, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı bir aile sıcaklığıyla ziyaret ederek büyüklerimizin dualarını aldılar. Et ve Süt Kurumu Kombinelerinde kesilip hazırlanan kurban etlerinin bir kısmı Kurban Bayramı süreci içerisinde Sakarya ili genelinde ziyaret edilen ailelere ulaştırıldı. Kızılay aracılığıyla bütün dünyaya yayılan kurban bereketi şehrimizin en ücra köşesine kadar da ulaştı. Vekaletçilerimizin emanetlerinin bir kısmı sıcak et olarak dağıtılırken bir kısmı da hazırlanmaya başlanan kavurma konserveleri şeklinde yıl boyu ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendiriyor.

Kurban bereketini yıl boyu yaşatan vekaletçi ve bağışçılarımıza ihtiyaç sahipleri adına şükranlarımızı sunarız.

- MedyaRota, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.medyarota.com/haber/11355004/kizilay-kurban-bayraminda-sahadaydi