SAÜ Öğretim Üyesinden Rektörlüğe Veda Mesajı

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne Fatih Savaşan’ın yerine Hamza Al atandı. Atama kararının ardından veda mesajı yayımlayan Fatih Savaşan, “4 yıl önce Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle atandığım SAÜ rektörlük görevim bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktayım. Bu onurlu görev için beni layık gören Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz eder; Yükseköğretim Kurulu başkanımız ve YÖK üyelerine destekleri için teşekkür ederim. Rektörlüğe yeni atanan Prof. Dr. Hamza AL'a başarılar dilerim.

SAÜ rektörlük görevinin sorumluluğunu hakkıyla yerine getirmek için üst yönetimdeki arkadaşlarımla elimizden gelenin en iyisini yapma gayretinde olduk. Yeni başvuru döneminde de "hakkımızda ve üniversitemiz hakkında hayırlısı" için dua ettik.

Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni atama kararı ile görevimizi tamamlamış olduk. "Yöneticiler, geçicidir, önemli olan kurumsal sürekliliktir" anlayışı ile kurumsal hafızayı kıymetlendirdik, sürekliliği önemse dik ve yenilikleri bünyemize kattık. Sakarya Üniversitesi gibi kurumsal bir yapıda daha iyiye ulaşma hedefiyle yol almış olmanın gururunu yaşıyorum. ilgili kamuoyuyla sürekli paylaştığımız gibi üniversite fonksiyonlarının tamamında kimi tarihi re korla-olmak üzere iyileşmeye liderlik ettik. Eğitim alanındaki yeniliklerle SAÜ'nün öncülük ettiği bileşenlerdeki yerimizi sağlamlaştırdık. Esnek ve dinamik eğitim felsefesi ile yeni modüller üzerinden her öğrencimizi hayallerini gerçekleştirmesi için azami derecede destekledik. Araştırma fonksiyonunun tüm bileşenlerinde tarihi sıçramalar yaptık. Şehirle ve sektörle entegrasyonu sağlayıcı faaliyetlerimizi artırdık. Şehrin en önemli markasını Dünya çapında saygın bir eğitim kurumu olarak yerini iyileştirmesini sağladık. Her iyileşmeyi ortak başarı olarak gördük. 4 yıl süreyle birlikte yol yürüdüğümüz tüm akademisyenlerimize ve idari personelimize yürekten teşekkür ediyorum. Varsa eksiklikler üst yönetici olarak sahipleniyorum. Arkadaşlarımdan helallik diliyorum, varsa hakkım herkese helal ediyorum. Şimdi üniversitemizin tüm fonksiyonlarında daha iyiye ulaşması için dua vaktidir. Katkı sunma çabamı şimdi bir öğretim üyesi olarak sürdürme vaktidir. Üniversitemize nice başarılı yıllar diliyorum” ifadelerini kullandı.

- MedyaRota, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.medyarota.com/haber/11340727/sau-ogretim-uyesinden-rektorluge-veda-mesaji