Başkan Kefli'ye Meclisten Tam Yetki

Kaynarca Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Murat Kefli başkanlığında yapıldı. Toplantının açılış konuşmasında Haziran ayı içinde yapılan belediye hizmetleriyle ilgili konuşan Murat Kefli, ilçe merkezinde başlanan altyapı çalışmalarıyla ilgili bilgi de verdi. Meclis toplantısına katılmayan 4 üyenin, Okan Pektaş, Kadir Aktaş, Furkan Onkun ve Yılmaz Çevik’in mazeretlerinden dolayı izinli sayılmaları oy birliği ile kabul edildi. 

YOLLARIN BAKIM ONARIMI İÇİN…

Gündemin ilk maddesinde ilçedeki mahalle yollarının bakım ve onarımı için Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapılabilmesi için Belediye Başkanı Murat Kefli’ye yetki verilmesi oylandı. 2 Red oyuna karşılık 10 kabul oyu ile teklif kabul edildi. 

2 MİLYON LİRA BORÇLANMA YETKİSİ

Gündemin ikinci maddesinde Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Belediye Başkanı Murat Kefli’ye mahalle yollarının bakımında kullanılmak üzere gerekli bitüm ve asfalt alımı konusunda finans kaynağı sağlanması için İller Bankası’ndan 2 milyon lira borçlanması teklifi görüşüldü ve oylandı. teklif Saadet Partili Meclis üyelerinin 2 red oyuna karşılık 10 kabul oyu ile kabul edildi. 

Haziran ayı toplantısında İmar Komisyonu’na havale edilen, Birlik ve Başoğlu mahallelerinin Karadeniz kıyısında kalan Karaboğaz Sahili ile Başoğlu mahallesi 860 ada 1 parsel (Orman parseli) arasında kalan alanla ilgili rapor okundu. 1 Red oyuna karşılık 11 oyla kabul edildi.

- MedyaRota, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.medyarota.com/haber/11336317/baskan-kefliye-meclisten-tam-yetki