DEVA Partisi’nden SESOB Ziyareti

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan beraberindeki heyet ile birlikte Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na ziyarette bulundular. Sektörel Politikalar Başkanı Volkan Terzioğlu, Ekonomi Politikaları Başkanı Burak Vatansever ve İl Sekreteri Serap Barın’ın hazır bulunduğu ziyarette SESOB Başkanı Hasan Alişan ve oda başkanları ile Sakarya esnafının sorunları ele alındı.

PANDEMİDE EN ÇOK ESNAF ZARAR GÖRDÜ

Pandemi sürecinde esnafın sıkıntılarının giderek büyüdüğünü var olan ekonomik krizin üzerine pandemi ile artık sürecin esnaf için dayanılamaz hale geldiğini belirtten İl Başkanı Mehmet Erdoğan ,

"Parti olarak hükümete Genel Başkanımızın defalarca yaptığı çağrıyı buradan bir kez bende tekrar etmek istiyorum. Bu süreçte esnafımız için acilen alınması gereken kararlar şu şekildedir;

- Pandemi döneminde küçük işletmelerin vergi, stopaj ve SGK prim ödemeleri derhal ertelenmelidir.

- Ödemeler, pandeminin etkisi geçince uzun vadeye yayılmalıdır.

- Kredi borçları, en az 1 yıl ödemesiz olarak, uzun vadeye yayılmalıdır. Ötelenen bu borçlardan kesinlikle faiz alınmamalıdır.

- Ve çok düşük faizli yeni kredi imkanları esnafımızı rahatlatır.

- Esnafımıza verileceği söylenen kira desteği ve 1000 TL nakdi yardımın ödemelerinin vakit geçirmeden yapılması gerekmektedir.

- AVM için uygulanan HES kodu uygulamasının Cafe-Restaurant sektörü içinde gözden geçirilmesi ve kısıtlı kapasitede de olsa işletmelerin açılmasının sağlanması gerekmektedir."

- MedyaRota, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.medyarota.com/haber/10411350/deva-partisinden-sesob-ziyareti