Teknolojiyi Derslere Yardımcı Kullanalım

Teknolojinin, doğru kullanıldığında derslerdeki en büyük yardımcı olduğunu belirten DİJİMED Başkanı İbil, “En başta aileler olarak yasakçı zihniyeti bir kenara bırakıp çocuklarımızı akıllı cihazları doğru kullanmaya teşvik etmeliyiz. Teknolojiyi sadece oyun için değil, derslerde yardımcı olması için kullanalım” diye konuştu.

Teknolojiyi Derslere Yardımcı Kullanalım
banner3

Dijital Medya ve Habercilik Derneği (DİJİMED) Başkanı Ersin İbil, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı başlangıcına ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamasında teknolojinin her alanda olduğu gibi eğitimde de hayatın vazgeçilmezleri arasına girdiğini belirten Başkan İbil, “Milli Eğitim Bakanlığı, çocuklarımızın gelişiminde teknolojinin katkısını görmezden gelmiyor ve akıllı tahta, tablet uygulamaları gibi teknolojik atılımlar ile önemli çalışmalar yürütüyor. Yeni eğitim döneminde de teknolojinin doğru kullanımını konu alan çalışmalar yapılması bakanlıktan en büyük beklentimiz” dedi.

DİJİMED Başkanı Ersin İbil, “Dijital dünya hayatın her alanında olduğu gibi ortaokul çağındaki çocuklarımızın dahi keşfettiği bir gerçek. Bu gerçeği yok saymak yerine kabullenerek çocuklarımıza faydalı hale getirmeliyiz. En başta aileler olarak yasakçı zihniyeti bir kenara bırakıp akıllı cihazları doğru kullanmaya teşvik etmeliyiz. Teknolojiyi sadece oyun için değil, derslerde yardımcı olması için kullanalım. Çocuklarımıza bunu öğretelim” ifadelerini kullandı. Başkan İbil, açıklamasının devamında “Bu duygu ve düşünceler ile 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı başlangıcını kutluyor; tüm öğrenci ve öğretmenlerimize yeni eğitim yılında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER