Teknolojinin Hayatımızı Zorlaştırdığı Durumlar

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle her zaman insan hayatını kolaylaştırdığı söylenilen teknolojinin aslında hiç fark edemediğimiz bir boyutu daha var. Biz de MedyaRota Ekibi olarak sizlere hem eğlenceli hem de doğruluk payı olan bir içerik hazırladık.

Teknolojinin Hayatımızı Zorlaştırdığı Durumlar
banner3

Teknoloji çağında yaşadığımız gerçeğini kabullenip, onun zararlarını da bir köşeye koyup irdelememiz gerek. Aslında maksat eğlence, bu maddeler bahane! İşte teknolojinin hayatımızı zorlaştırdığı anlar.

1. Yüz Yüze İletişimi Sınırlandırıyor

Her ne kadar bizden çok uzakta olan birisiyle tek tuşla iletişim halinde oluyor olsak bile yanı başımızda ki kişilerle konuşmuyoruz. Biraz yaşlı teyzeler gibi oldum ama yaşlılarımızın dediği bu klişe lafın doğruluk payı fazla.

2. Obezitenin Artmasına Sebep Oluyor

İnsanlar gün içerisinde sürekli telefon veya bilgisayar ile haşır neşir olduğu için çeşitli hastalıklar baş gösteriyor. Bunlardan bir tanesi ise günümüzün vebası sayılan obezite sorunudur. Kişileri hareketsizleştiren teknolojik aletler günün sonunda sadece kullanıcılara fiziki zarar vermektedir.

3. Robot İstilası

Black Mirror’da bile bu konu hakkında bir sürü bölüm var. İnsanların vazgeçilmez tutkusu olan robotlar günün sonunda dünyayı istila edecek kadar güçlenecekler. Öyle üstüne su döktüğümüz zaman bozulmayacağını söylememize gerek yok sanırım.

4. Uykusuzluk

Özellikle vize/final haftasının en büyük tutağı teknolojidir. Kişileri kendine bağlayan ve gece boyu orada vakit geçirmemizi sağlayan teknoloji bizim en büyük zaafımızdır. Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim kişileri kendine bağlama özelliğini nasıl teknolojiye kaptırdık beyler bayanlar?

5. Stalker

Gelişen teknoloji ile birlikte kişileri röntgenleme yeteneğimiz gelişerek kendisine yeni bir kimlik kazandırdı: Stalk! Teknoloji sağ olsun hepimiz artık birer stalkeriz. Tonla hesap açarak flörtümüzü stalklamaya başlayabiliriz.

6. Klavye Delikanlıları

Teknoloji yüzünden klavye delikanlıları ortaya çıktı. Normal hayatta ne kadar mülayim insan varsa sosyal medyaya girer girmez içinden bir canavar çıkıyor ve önüne gelene saydırmaya başlıyor. Biraz sakin ol yiğidim.

7. Reklamlar

Aman internette bir kıyafete ya da başka bir ürüne bakma hatasına düşmeyin. İnternette baktığınız her ürünün 1 yıl sonra bile karşınıza çıkma olasılığı çok yüksek. Günümüzde teknoloji sayesinde sürekli olarak reklamlara maruz kalıyoruz. Hiç reklam yapmayın demiyoruz, siz hobi olarak yine yapın!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER