Trap Atışlarına İlgi Büyüktü

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Avcılık ve Atıcılık İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan Sakarya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Trap Skeet müsabakaları sona erdi.

Trap Atışlarına İlgi Büyüktü
banner3

      Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Arifiye Atış Poligonunda 2 gün süren Trap atışlarının ilk gününde  Engelli sporcu ve Gençler Trap Yarışması, Paralimpik Sporcular Trap Yarışması , Gençler Trap Yarışması , 2nci gününde ise Büyük Erkekler Trap Yarışması, Büyük Bayanlar Trap Yarışması, Genç Erkekler Trap Yarışması, Genç Bayanlar Trap Yarışması ve Yıldızlar Trap Yarışması yapıldı.

İlimizin yanı sıra İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Düzce ve Edirne illerinden toplamda 73 sporcunun katıldığı  trap atışları nefesleri kesti. Aralarında milli ve olimpiyat sporcularının da yer aldığı müsabakalar ödül töreni ile sona erdi.

      İlk gün atışları sonrasında Tekerlekli sandalyede Erhan Aydın şampiyon, Selim Özen 2., Yusuf Kambur ve Murat Deli 3. Oldular. Genç Bayanlarda şampiyon Şevval Gül olurken, Esra Oskay 2. Oldu. Bedensel Engellilerde Emin Pekbal , genç erkeklerde ise Anıl Başar Karakaya şampiyon oldu.

         Son gün atışlarında ise Büyük Erkeklerde Düzce Bölgesinden Cihat Çelebi şampiyon, İstanbul Bölgesinden Yavuz İlnam 2., Sakarya Bölgesinden Öner Civan 3. Oldu. Bayanlarda Kocaeli Bölgesinden Serdağ Kandıra şampiyon, Sakarya Bölgesinden Nevin Görmüş 2. Oldu.

         Avcılık ve Atıcılık İl Temsilcisi Saliha Kurteş ; Çevre illerdeki sporcuların katılımı ile çok güzel, zevkli bir yarışma oldu. Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Fatih Çelikel , Sakarya Büyükşehir Belediyesine ve Sakarya ASKF başkanı Yaşar Zımba’ya ve trap sporuna verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. “ dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER