SAKARYASPOR MALİ TABLOYU AÇIKLADI 

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve Yönetim Kurulu Üyeleri kulübün mali tablosunu açıkladı. Başkan Genç, “ Cevabını veremeyeceğimiz 1 TL bile harcamamız yok. İşte mali tablomuzu açıklıyoruz şeffaf bir yönetim anlayışıyla yolumuza devam edeceğiz” dedi. 

SAKARYASPOR MALİ TABLOYU AÇIKLADI 
banner3

Sakaryaspor Kulübü gelir gider tablosunu ve banka hesaplarını açıkladı. Cumhur Genç’ in Başkan olmasıyla başlayan tablo Yeni Sakarya Atatürk Stadyumunda yapılan basın mensuplarına açıklandı.

ŞEFFAFLIK İLKESİYLE

Şeffaf bir yönetim anlayışıyla yola devam edeceklerini söyleyen Kulüp Başkanı Cumhur Genç,

” Sakaryaspor Kulübünün tüzüğüne 3 ayda bir denetleme gibi bir madde yerleştirdik. Biz gitsek de bu böyle devam edecek. Sizlerin huzurunda mali tabloyu açıklıyoruz. Cevabını veremeyeceğimiz 1 TL bile harcama yok. İsteyen girip hesapları kontrol edebilir. Şeffaf bir yönetim anlayışıyla yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

7 MİLYON BORÇLA GELDİK

Mali tablo hakkında açıklamalar yapan Başkan Genç,

“ Biz göreve geldiğimizde Sakaryaspor Kulübünü 7 Milyon 51 Bin TL borçla devir aldık. Bugüne kadar gelir olarak 6 Milyon 621 Bin TL elde ettik. Bütün geliri borçlara ve ödemelere harcadık. 1 Milyonunu geçmiş borçlara kalanını kulüp giderlerine harcadık. Bağımsız denetleyici hepsini denetledi. Yine de inanmayan varsa hesaplara bakabilir, muhasebemiz burada gelip kontrol edebilir” dedi.

1 PUANA SEVİNMEYİZ

Takımın gidişatına yönelik açıklamalar yapan Kulüp Başkanı Cumhur Genç,

” Haftasonu oynadığımız Ankara Demir maçını kazanmak istiyorduk ama olmadı. Sakaryaspor hiçbir zaman 1 puana sevinmez, sevinen bir kulüp de olmayacak bu düsturla hareket ediyoruz. Hedefimiz şampiyonluk eğer olmazda Playoff ile bir üst lige çıkmayı başaracağız. Teknik Direktörümüz Şaban Yıldırım, maç sonu yaptığı açıklamada 1 puana sevinmek gibi bir şey söylemiyor. Konuşmasına galibiyet için geldik diye başlıyor, olmadı liderden 1 puan aldık” şeklinde konuştu.

ALTYAPIYA YOĞUNLAŞACAĞIZ

Sezon sonuna yönelik yaptığı değerlendirme Genç,

” Eğer bu sene çıkamazsak sezon sonunda yönetimimizle, taraftarımızla istişare edip düşük bütçeli bizi 3 sene ligde tutacak bir takım kurmayı düşünüyoruz. Bu şekilde 3 sene altyapıya yoğunlaşıp kendi çocuklarımızı yetiştirip takıma kazandırıp daha güçlü olarak geleceğiz. Çünkü bu kulübün 1 TL dış geliri yok. Bizim kalıcı gelire ihtiyacımız var. Borçları bitirip 3 sene sonunda direk şampiyonluklarla süper ligi hedefliyoruz” diye konuştu.

TARAFTARA ÇAĞRI YAPTI

Sakaryaspor taraftarının vefalı olduğundan bahseden Başkan Cumhur Genç,

“ Takımda kötü gidişatın sonucunda taraftarlarımız maça gelmiyor. Sakaryaspor taraftarları vefalıdır. Bize küssünler, yönetime küssünler, takıma, hocaya küssünler ama bu armaya küslük olmaz. İnanıyorum ki önümüzdeki maçlarda stadımız Şampiyonluk şarkılarıyla inleyecek. Bütün vefalı taraftarlarımızı stadımıza bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER