Yavuz ‘CHP’lilerin Söylediklerinin %100’ü Yanlış’

Teşkilat buluşmasında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “CHP ve yandaşları bugüne kadar hasarlı okul adı altında ne söylediyse hiçbiri doğru değildir. %100’ü yanlış” dedi.

Yavuz ‘CHP’lilerin Söylediklerinin %100’ü Yanlış’
banner3

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Adapazarı İlçe Teşkilatınca düzenlenen Teşkilat Buluşmaları kapsamında muhalefetin eleştirdiği ‘Hasarlı Okullar’ meselesiyle ilgili geniş çaplı bir sunum yaparak açıklık getirdi. Manipülasyonlar ve Gerçekler başlığıyla konuşan Başkan Yavuz, konuşmasında CHP’ye yüklendi.

SÖYLEDİKLERİNİN TAMAMI YANLIŞ

Hazırladığı sunuma dolu dolu bir gününü ayırdığını belirten Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, “Onlar konuşacak biz çalışacağız tabi ki her söylediklerine cevap versek çalışacak zaman bulamayız. Ama ara ara milletimizi de bilgilendirmemiz için çıkıp konuşmamız gerekiyor. Uzun bir süredir gündemi hasarlı okullarla ilgili meşgul ediyorlar. CHP ve yandaşları bugüne kadar hasarlı okul adı altında ne söylediyse hiçbiri doğru değildir. %100’ü yanlış. Bu kadar iddialı bir laf ediyorum. CHP zihniyeti algı oluşturur, kamuoyu yanıltır, bilgileri manipüle eder ve yapılanları değersizleştirmeye çalışır” dedi.

DOĞRULARI SÖYLEMEMİZE RAĞMEN..

Konuşmasının büyük kısmında bazı gazetecilere yüklenen Ali İhsan Yavuz, “CHP’lilerin bahsettiği 21 okulla yıkım kararı alınan 17 okul farklı konular. Biri hanya biri Konya. Bazı gazeteciler nasıl bu konuyu birbirine bağlıyor bilemiyorum. 17 okul için karar alınmış da 4 okul kalmış falan yok böyle bir şey. Bazıları bizi milleti kandırmakla itham ediyor. Arıyor ve milleti kandırmadığımızı ifade ediyorum. Ertesi gün açıklamalarımı yazıyor ama yine beni haşlamaya çalışıyor” diye konuştu.

KELİME OYUNU YAPIYORLAR

CHP’lilerin gündeminden düşmeyen 21 okula ilişkin açıklama yapan Ali İhsan Yavuz, “21 okulla ilgili Hüseyin Avni Coş görevde olduğu dönemde bakanlığa bir yazı yazmış. Bu yazıda 21 okulun güçlendirme maliyetinin yeniden okul yapma maliyetinden daha yüksek olduğuna değinilmiş. Yani Vali Bey burada okullar hasarlı demiyor; güçlendireceğimize yıkıp yenisini yapmamız daha mantıklıdır diyor. Ama Engin Özkoç’a göre hasarlı demek oluyor. Kelime oyunu yapıyorlar” ifadelerini kullandı

Yavuz, sunumunun devamında şu şekilde konuştu;

DEPREMİ ÖNCEDEN Mİ BİLİYORDUK?

Kemal Kılıçdaroğlu ve Engin Özkoç’un konuşmalarına dikkat edin. Sanki 21 okulu söylemişler söylemişler de 17 ise ile ilgili karar çıkmış gibi davranıyorlar. Yok böyle bir şey. Bu iki konu arasında hiç ama hiçbir bağlantı yok. 17 okulla ilgili karar 22 Ocak’ta Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tebliğ edildi ve bir hafta içinde okulların boşaltılması istendi. 23 Ocak’ta Milli Eğitim Müdürümüz tüm ilçe müdürlerini toplayarak kararı bildirdi. 24 Ocak öğle saatlerinde de basında yer aldı konu. ‘Elazığ depremi olmasaydı okullar boşaltılmayacaktı’ ifadelerinin de yanlış olduğu buradan ortaya çıkıyor. Deprem 24 Ocak saat 20.55’te oldu. Depremi önceden tahmin ettiğimizi mi düşündüler acaba? Buna da şaşırmam; CHP zihniyetinden beklenir.

CHP POST-TRUTH KÜLTÜRÜNDEN BESLENİYOR

CHP zihniyeti ezbercidir, tribünlere oynar, tüm enerjisini hakikatin önemsizleşmesi için harcar ve CHP Post-Truth kültüründen beslenir. Post-Truth; 2016 yılında Oxford sözlüğü tarafından yılın kavramı seçilmiş bir kavramdır. Bu Tost-Truth kültüründen beslenerek Trump seçimi kazanmıştır. Brexit hadisesinde de bu kültürü görmeniz mümkün. Türkiye’de de CHP’de görüyoruz. İstanbul seçimlerinde ben buna şahit oldum. Post-Truth şu demek; hakikat sonrası, yalanın siyaseti, gerçeğin değersizleştirilmesi ve bunun üzerine inşa edilen bir kültür. Post-Truth kültüründen besleniyor CHP.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER