ÜSTÜN YENİ SİSTEMİ UCUBEYE BENZETTİ!

Yeni parti çalışmalarını sürdüren Ayhan Sefer Üstün, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ilgili ‘ucube’ ifadesini kullandı. Üstün, konuşmasının bir kısmında da isim vermeden Şaban Dişli’nin Hollanda Büyükelçiliğine atanmasını eleştirdi.

ÜSTÜN YENİ SİSTEMİ UCUBEYE BENZETTİ!
banner3

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlık döneminde AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı yapan Ayhan Sefer Üstün, Halk TV’de program yapan Çağlar Cilara’ya Youtube kanalında konuk oldu. Kurulacak olan yeni partide etkin bir görevi olacağı konuşulan Üstün, AK Parti’ye ağır eleştirilerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ilgili ‘ucube’ ifadelerini kullanan eski Sakarya Milletvekili Üstün, “Parlamenter sistem ucube bir sistemdi. Bundan kaçalım derken başka bir ucube sisteme yakalandı. Burada kuvvetler ayrılığının olmadığı, denetleme sistemlerinin işlemediği, parlamentonun iyice güdükleştiği, milletvekillerinin etkisiz hale geldiği, bakanların esamesinin okunmadığı bir durumla karşı karşıyayız. Biz o günlerde de bu sisteme itiraz etmiştik” dedi.

Konuşmasının son kısmında, FETÖ’cülere ilişkin yargılamanın adaletsiz olduğuna değinen Ayhan Sefer Üstün, isim vermeden darbe girişiminin kritik isimlerinden Mehmet Dişli ve Hollanda Büyükelçisi Şaban Dişli’yi eleştirdi. Üstün, “Darbenin ilk üç isminde yer alan kişi o gece onlarca kişiyi aradı telefonuyla. O davaya müdahil olduğum için biliyorum. 15 Temmuz’un ana davasına müdahilim. O kişi onlarca kişiyi aramasına rağmen, savcı aranan herhangi bir kişinin ifadesini dahi almadı. Bu isimlerin bir kısımlarına Türk bayrağı verip yurtdışında temsil edecek görevler veriyoruz. Öbür taraftan da devletin alt kademelerinde görev yapmış ve atılmış kimselerin uzak akrabaları dahil devlette çalışamıyor. Orada suçta şahsilik var da burada neden suçta şahsilik olmuyor?” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 19:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan
Ayhan - 7 ay Önce

Makamdayken herşey aliyyülala makam gidince tu kaka

SIRADAKİ HABER