Üstün Söğütlü'de

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün Söğütlü'de seçim çalışması yaptı.

Üstün Söğütlü'de
banner3

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve 26. Dönem Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün, seçim çalışmaları kapsamında Söğütlü’de bir dizi programa katıldı. Güne ilçe pazar yerinde vatandaşlar ile bir araya gelerek başlayan Üstün, Söğütlü AK Parti Teşkilatı tarafından açılan standı da ziyaret etti. İlçe sakinleri ile hasbihal eden ve taleplerini dinleyen Genel Başkan Yardımcısı Üstün, stantta devam eden üye çalışmaları ile ilgili de bilgiler aldı. 
Söğütlü programının devamında ilçe belediye başkanı Hüseyin Genç ile incelemelerini sürdüren Ayhan Sefer Üstün, ilçeye kazandırılacak Meslek Yüksek Okulu arazisi ile ilgili de istişarelerde bulundu. Söğütlü’nün tarım ve sanayi başlıklarında şehrin öne çıkan bölgelerinden biri olduğuna dikkat çeken Üstün, eğitime yönelik atılacak yeni adımlar ile ilçenin gelişimini sürdüreceğinin altını çizdi. Söğütlü’de başlatılacak toplu konut projesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün, “Söğütlü’de birçok müteşebbisimizin önemli yatırımları söz konusu. Bunlardan biri de toplu konutla ilgili. İlçemiz Soğucak Mahallesi üzerindeki 60 dönümlük arazi üzerine 600 konut inşa edilecek. Söğütlü’nün istihdam göstergelerinde yakaladığı olumlu grafik konut taleplerine de yansımış durumda. İnşallah bu projenin tamamlanması da ilçemizde oluşabilecek konut açığını gidermiş olacak. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu. Ziyaret programının devamında Şen Piliç Fabrikasını ziyaret eden Üstün, Söğütlü OSB ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Üstün, “Söğütlü OSB 2002 yılında çok zor şartlar içerisinde kuruldu. 13 yıl önce çıkmaz sokak diye tarif edilen kuzey bölgemiz şimdi endüstri bölgesi haline geldi. Şuanda OSB’de 4 bin vatandaşımız istihdam ediliyor. Atılacak yeni adımlarla bu rakam 8 bine ulaşacak. Şuanda işçi bulmakta güçlük çekilen bir OSB’den bahsediyoruz. Hamdolsun. Kısa süre içerisinde OSB için genel kurul da yapılacak. Müteşebbis heyetten alınmasının ardından yatırımcıların inisiyatifinde kendi ayakları üzerinde duran bir OSB halini alacaklar. Gördüğünüz gibi artık bu noktalara geldik. Sanayimiz olgunlaştı, gelişimi çok ciddi seviyelere ulaştı. Sakarya’da sanayimizin geldiği bu noktadan çok mutluyuz. Geleceğe daha da güvenle bakıyoruz. Üretim, kalite, istihdam ve diğer tüm girdilerde şehrimiz farkını ortaya koyuyor. Daha da iyi olacağız” dedi.
Son olarak Şen Piliç Fabrikası ile ilgili de açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, “Şen Piliç Sakarya’nın markasıdır. İşletme sahiplerimiz de bu konuda hemfikirler. Sakarya’dan bir dünya markasının çıktığını ifade ediyorlar. Bu bizi ayrıca memnun etti. Şuanda bin 300 kişiye istihdam sağlıyorlar. Mamul çeşitliliği ve kapasite de her geçen gün artıyor. Bu da daha fazla üretim ve istihdam demek. Avrupa standartlarında bir üretim tesisi. Allaha şükürler olsun tüm alanlarda belirli bir standart yakalayan bir Sakarya var. İnşallah Söğütlü’de olduğu gibi şehrimizin diğer tüm bölgeleri de gelişimine devam edecek” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER