Tever’den Değişim Sinyali ‘Milletin İşaret Ettiği Şekilde Yenileneceğiz’

Teşkilat Buluşması programında konuşan İl Başkanı Yunus Tever, kongrelerde değişim sinyali verdi.

Tever’den Değişim Sinyali ‘Milletin İşaret Ettiği Şekilde Yenileneceğiz’
banner3

AK Partililer, Teşkilat Buluşmaları kapsamında Adapazarı’nda bir araya geldi. AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığının ev sahipliğiyle Reisoğlu Restoran’da düzenlenen programa Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Başkanı Yunus Tever ile il yöneticileri, 25. Dönem Milletvekili Ali İnci, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve belediye meclis üyeleri, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş ile ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

AİLE FOTOĞRAFI

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, “Partimizin kuruluşundan bugüne kadar büyük emek sarf eden ve bütün seçimlerde yaz kış gece gündüz demeden çalışan teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Her seçimde oylarımızı artırdık. Her seçimde birinci parti geldik. Bu başarıların altında bu çatının altında görev alan değerli dava arkadaşlarımız var. Bu birliği, beraberliği, aile fotoğrafını vermek için bir aradayız” dedi.

2002’DE DOĞAN GÜNEŞ

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “2002’de öyle bir güneş doğdu ki herkesi kendine hayran bıraktı. O güneş bugün bütün ülkeyi ısıttı. O güneşin mimarı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bizlere böyle bir dava, böyle bir parti ve böyle bir lider nasip ettiği için Allah’a hamd ediyorum. Mevlam bu birliğimiz, dirliğimiz ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin” şeklinde konuştu.

SAKARYA KARDEŞLİĞİNİ GÖSTERDİ

Elazığ Depremiyle ilgili konuşan Başkan Yüce, “Depremin acılarını daha önceden yaşamış bir şehir olarak ilk anlardan itibaren tüm şehir olarak seferber olduk. Büyükşehir Belediyemizin arama kurtarma ekipleri hemen yola çıktı. Yardım tırlarımız ve AFAD ekipleri de anında bölgeye intikal etti. Şehrimizin çocukları bile yardım tırlarına kendi oyuncaklarından getirerek yazdıkları mektuplarla hepimizin yüreğini ısıttı. Sakarya kardeşliğini bir kez daha göstermiştir” ifadelerini kullandı.

ACIDAN SİYASİ RANT ÇIKARIYORLAR

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, “Acının en yoğun yaşandığı anda, daha enkazlar bile kaldırılmamışken, can kayıplarının ve yaralılarımızın olduğu bir ortamda, birilerinin siyasi rant peşine düştüğünü de görmek bizleri derinden üzmüştür. Ana muhalefet partisi lideri çıkıyor diyor ki ‘Ben deprem bölgesine gittim ve hiç Kızılay çadırı yoktu.’ Ancak biliyorsunuz kendisi Kızılay çadırına giderek vatandaşla selamlaşıyor ve çadırın önünde çay içiyor. İktidarımızı yıpratmak adına, maalesef bir sürü tezvirat yaptılar ve halen daha yapmaya devam ediyorlar. Bizler teşkilat mensupları olarak bu algı oyunlarına karşı bir ve beraber olacak, gerçekleri gün yüzüne çıkararak oyunlarını bozmaya devam edeceğiz. Bizim siyasette şiarımız bellidir; samimiyetle, kalben ve vicdanen milletimizin yanında olmak, meselelere çözüm bulmak, gelecek nesillere büyük ve güçlü bir Türkiye bırakmak. Biz milletimizi karşılıksız seviyoruz; bu toprakları canımızdan, ruhumuzdan bir parça biliyoruz. Rabbim milletimizi ve devletimizi her türlü afet ve felaketlerden muhafaza eylesin” dedi.


KONGRELERLE YENİLENECEĞİZ

Kongrelerde değişim olacağının sinyallerini veren Başkan Tever, “AK Parti çatısı altında asla eski/yeni diye bir kavram söz konusu değildir. Evet AK Partilinin eskisi yenisi asla olmaz! AK Partili olmak demek sadece sıradan bir partinin rozetini taşımak değildir. Bizim davamız, inandığımız, köklü ve kutlu bir yürüyüşün bir tezahürüdür. Bu anlayışla gece gündüz demeden hedeflerimiz yolunda var gücümüzle çalışmak, çalışmak, çalışmak zorundayız. İnşallah önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz kongrelerimizle milletimizin işaret ettiği şekilde kendimizi yenileyecek, enerjimizi tazeleyeceğiz” ifadelerin kullandı.

TÜM MENSUPLARIMIZIN NİYETİ HALİSTİR

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Bu salonda bulunan arkadaşlarımızın birçoğuyla çok önemli anılarımız var. Adapazarı İlçe Başkanlığı yapmış biri olarak partimizin kuruluş yıllarında bu davaya sizlerle birlikte hizmet ettik. AK Parti’nin büyük davasına hizmet etmiş dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu partinin tüm mensuplarının en tepeden en aşağıya kadar tüm kardeşlerimizin niyeti halistir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER