ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT OKUTULDU

Geyve’de, AK Parti Gençlik kolları tarafından Alifuatpaşa Merkez Camiinde şehit güvenlik güçleri için Mevlid-i Şerif okutuldu.

ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT OKUTULDU
banner3

AK Parti Geyve Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından, son günlerde artan terör olaylarında hayatını kaybeden asker, polis, kamu görevlisi ve sivil vatandaşlar için Alifuatpaşa Merkez Camiinde mevlit-i şerif okuttu.

Mevlit-i şerif programına, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Belediye Meclis Üyeleri , Geyve AK Parti İlçe yönetimi, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Faruk Koç ve AK gençler, partililer ile vatandaşlar katıldı.

AK Parti Geyve Gençlik Kolları Başkanı Faruk Koç;, son 1 ay içerisinde artan terör olaylarına dikkat çekerek, “Yaşanan terör olaylarında canını hiçe sayarak şehit düşen asker, polis, kamu görevlisi ve sivil vatandaşlarımızı unutmadık. Onlar bizler için, vatan için canlarını ortaya koyarak şehit düştüler. Biz şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız da. İnşallah okuttuğumuz bu mevlit-i şerif şehit düşen kahramanlarımızın ruhlarına ulaşmıştır. Allah kahramanlarımızın yakınlarına ve ailelerine sabırlar versin.”dedi.

Her gün duyduğu şehit haberlerinden dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade eden  Koç;, “Bu haberler, milletçe ihtiyaç duyduğumuz kardeşliğin husumet ve nefretle yer değiştirmesine müsaade etmemeliyiz. Masum canların katledilmesine sebep olanlar, kardeşlik ve huzurumuza saldıranlar bunda başarılı olamayacaktır. Bu ortamda bizlere düşün bir kez daha birbirimize sımsıkı kenetlenmektir. Ülkemiz, milletimiz, bayrağımız ve kardeşliğimiz üzerine oynanan oyunlara izin vermeyeceğiz.” diye konuştu.

Okunan Mevlid-i Şerif ve Kur'an-ı Kerim sonrası şehitler için  dua edilerek, gül suyu ve pilav ikramı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER