Mustafa Ak Neden Susuyor?

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak’a Şeyh Edebali Camii Derneğinden istifası ile ilgili konuda sorular sormuş ve cevap beklemiştik.

Mustafa Ak Neden Susuyor?
banner3

Ak’ın sorulara cevap vermemesi üzerine yeni sorularımızı sormaya devam ediyoruz.

Ağustos ayının sonlarında Sakarya Yenihaber Gazetesi, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak’ın Şeyh Edebali Camii Dernek Yönetim Kurulundan istifa ettiği haberini yayımlamıştı. Bunun üzerine açıklama yapan Ak, “İstifam söz konusu değildir” demiş ve biz de manşetlerimize taşımıştık.

Olaydan 1 gün sonra Yenihaber gazetesi Mustafa Ak’ın ıslak imzası bulunan istifa dilekçesini yayınladı.

MedyaRota, ‘İstifa etmedim dediği halde istifa ettiği ortaya çıkan’  AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, a tekrar ulaşmaya çalıştı.

 

Aramalarımıza  sms ile ‘Müsait zamanında bize dönüş yapacağı’ şeklinde geri dönen AK Parti Adapazarı ilçe başkanının mesajı üzerinden 4 gün geçmesi sonrasında hala sessizliğini koruması üzerine MedyaRota.Com’dan tarafına sorular yönelttik ve cevap vermesi halinde yayınlayacağımızı bildirdik…

Ancak sorduğumuz sorular üzerinden 1 haftadan uzun zaman geçmesine rağmen AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Ak, sorduğumuz tek bir soruya cevap ver(e)medi!..

 

Bütün bunlar üzerine cevap vermeyen İlçe Başkanı Ak’a konuları genişleterek sorularımıza devam ediyoruz;

- İlçe Başkanı seçildiğinizin ertesi günü neden paralel yapıyla ilişkisi bilinen bir internet sitesi sahibini ziyaret ettiniz?

- Ziyaret ettiğiniz internet sitesi sahibi ile yönetiminizden birinin bağı mı var?

- İlçe yönetiminizde de paralel yapıya yakın isimler mevcut mu?

- Eğer var ise bu isimler kimler?

- Eğer var ise neden hala ısrarla bu isimler ile çalışmaya devam ediyorsunuz?

- İlçe yönetiminizde Partinizin Kurucu Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a savaş açmış medya organları ile iyi ilişkiler içerisinde olduğu iddia edilen kişilerin olduğu, ayrıca Paralel terör örgütünün yayın organlarına abone oldukları iddia edilen isimler var. Bu kişileri biliyor musunuz?

- Eğer biliyorsanız neden ısrarla bu isimler ile yolunuzu ayırmıyorsunuz?

- İlçe teşkilatında görevli olanların parti içi fitne unsuru gibi çalışmaları sizin bilgi ve onayınız dahilinde mi?

- İlçe yöneticilerinizin parti içi işleyişe dair sosyal medya da yaptıkları açıklamalarda kullandıkları dil, tam da birlik beraberlik için olunması gereken bu günlerde, özellikle ‘ayrıştırıcı ve öteleyici' olarak değerlendiriyor, bu paylaşımların çıkarttığı nifak ve fitne ile nasıl baş etmeyi düşünüyorsunuz?

- Son istifa olayında İstifa etmedim dediğiniz halde istifa etmiş olduğunuzun kanıtlandığı dernek yönetimindeki gibi ilçe başkanlığından da istifa etmeyi düşünüyor musunuz?

- Söylediğinin aksinde bir eylemi belgelenen birinin AK Parti gibi kitlelerin ümit bağladığı, Türkiye’nin en büyük teşkilatının, Adapazarı gibi potansiyeli oldukça büyük bir ilçe teşkilatının başında olması sizce etik mi?

 

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak’a bir kez daha çağrıda bulunuyoruz! ;

Sorduğumuz soruların cevabını sadece biz değil Sakarya kamuoyu merak içerisinde bekliyor.

 

Bu konulara dair yapacağınız açıklama ve vereceğiniz cevapları bekliyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER