banner28

MHP KAYNIYOR! DEVLET BAHÇELİ'YLE OLMAZ

MHP’de bazı il ve ilçelerde meydana gelen parti teşkilatı kapatma kararları tartışmalara neden oldu. Sakarya teşkilatı olaylara sessiz kalırken parti tabanında büyük rahatsızlık hâkim...

MHP KAYNIYOR! DEVLET BAHÇELİ'YLE OLMAZ
banner3

BÜYÜK RAHATSIZLIK
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi’nin mevcut yönetime muhalif olduğu bilinen il ve ilçe teşkilatlarını kapatması partide adeta deprem etkisi yarattı. Daha önce benzer bir tasarrufun uygulandığı Sakarya teşkilatı yaşananlara sessiz kalırken parti tabanında büyük rahatsızlık olduğu öğrenildi.
ÖZDAĞ’IN İSTİFASI
Son olarak Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye yakınlığı ile bilinen Ümit Özdağ, dün genel başkan yardımcılığından istifa ettiğini açıklayarak kurultay çağrısı yaptı. Bilindiği gibi MHP delegeleri kurultayın toplanması için yeterli imzayı toplamış ancak Genel Merkez karara uymayarak olayın mahkemeye taşınmasına neden olmuştu.
BAHÇELİ’YLE OLMAZ
Son seçim mağlubiyeti sonrası partinin Devlet Bahçeli ile büyüyemeyeceğini savunan bir kısım partililer, kurultayın bir an evvel toplanması gerektiğini savunuyor. Sakarya’da önde gelen MHP’liler de Bahçeli’nin koltuk ısrarının partiyi çıkmaza sürüklediğini savunarak kan değişimin şart olduğunu ileri sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER