banner28

Likos'tan Altı Nokta Körler Derneği Ziyareti

AK Parti Adapazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos, Altı Nokta Körler Derneği’ni ziyaret etti.

Likos'tan Altı Nokta Körler Derneği Ziyareti
banner3

Altı Nokta Körler Derneğini ziyaret eden Likos’u,Dernek Başkanı Aşkın Şentürk ağırladı. İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos aldığı başarılardan dolayı Aşkın Şentürk’e ve dernek üyelerine tebriklerini sunarken, Şentürk ise yapmış oldukları bu ziyaretten dolayı teşekkürlerini ve memnuniyetleriniaktardı.

Karşılıklı hoş sohbetlerin sürdüğü ziyarette Dernek Başkanı Aşkın Şentürk kendisinden bahsederek hayatta özgüvenli olmak gerektiğini vurguladı. Görme yeteneğini kaybetmeden önce ticaret ile uğraşan bir iş adamı olmakla birlikte 3 yabancı dil bilen Şentürk; İktisat bölümü mezunu olduğunu söylerken, o yıllarını asıl kör olduğum dönemler şeklinde adlandırıyor. Bir hastalık sonucu görme engelli olduğunu, bu karanlığın içinde asıl aydınlığı bulduğunu ifade ediyor. Özgüvenini hep yüksek tutup kendini iç dünyasına kapanmamış.Görme yeteneğini kaybettikten sonra daha önce yapabildiği birçok şeyi denemiş olduğunu söyleyen Şentürk, getirin araba kullanayım, getirin çivi çakayım dedi.

Aşkın Şentürk, Altı Nokta Körler Derneği başkanı olmakla birlikte aynı zamanda derneğin Görme Engelliler Spor Kulübü başkanlığını yapmaktadır. Kendisi gibi tüm engellilerinde böyle özgüvenli olmalarını istiyor ve üyelerini bu şekilde eğitiyor ve bu azimlerinin göstergesi olarak da birçok Türkiye Şampiyonluğu aldıklarını söylüyor.Yüzme, judo ve atletizm dallarında çalışmalarını sürdüren Şentürk, Türkiye şampiyonası yanı sıra Avrupa şampiyonalarına da hazırlandıklarını söyledi.

Asıl iş görmekle değil Allah’la olur diyen Şentürk, “Allah’a inanıp yola çıktın mı her işini halledebileceğini” vurguladı. Bu zamana kadar dernek için aidat yada bağış toplanmadığını söyleyen Şentürk,“ihtiyacımız olan herşeyi Allah nasip ediyor, bir yerden birileri vesile oluyor.Biz yeter ki Allah’tan istemesini bilelim” dedi.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İstanbul il başkanıyken, seçimler olduğunda kime oy vereceklerini sorduklarında; “Benim partim daha kurulmadı.” şeklinde yanıt veren Şentürk,“Sayın Cumhurbaşkanımızın parti kuracağını hissediyordum ve bekledim,hiç taraf olmadım o güne kadar.” dedi.

AK Parti Adapazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos,Dernek Başkanı Şentürk’e örnek alınması gereken biri olduğunu ve bizlerin daha azimli bir şekilde çalışmamız gerektiğini söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER