Kuruluştan Günümüze İlçe Başkanları Toplantısı Düzenlendi

AK Parti’nin Sakarya teşkilatlarında kurulduğu ilk günden bugüne kadar görev yapan İlçe Başkanları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen organizasyonda bir araya geldi.

Kuruluştan Günümüze İlçe Başkanları Toplantısı Düzenlendi
banner3

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Kuruluştan Günümüze İlçe Başkanları Toplantısı’ Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İl Başkanı Yunus Tever, Milletvekili Recep Uncuoğlu, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarının katılımıyla gerçekleşti.

İHTİYAÇLAR DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDİYORUZ

Kuruluştan Günümüze İlçe Başkanları Toplantısı, İl Başkanı Yunus Tever moderatörlüğünde, İlçe Başkanlarının gündemler ile ilgili soruları, düşünceleri, görüş ve temennilerini ifade etmesiyle birlikte başladı. Konuşmaların ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce:

“AK Parti’nin kuruluşundan bugüne güzel şehrimizde ilçe başkanlığı görevini üstlenmiş kardeşlerimizle bir araya geldik. Sakarya’mız için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, Belediye Başkanlarımız ve bürokratlarımızla sürekli istişare ve iletişim halindeyiz. İhtiyaçlar doğrultusunda ortak hareket ediyoruz. Şimdi partimiz için yeni bir kongre süreci başlıyor. Kongrelerimizin ilçelerimize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kongreler, tazelenme, yenilenme ve dinamizmdir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde inşallah kutlu davamıza sahip çıkmaya devam edecek, inandığımız yolda hep birlikte yürüyüşümüzü sürdüreceğiz” dedi.

KÖKLÜ VE KUTLU BİR YÜRÜYÜŞ

Toplantıyı değerlendiren AK Parti İl Başkanı Yunus Tever:

“AK Parti Sakarya İl Başkanlığımızca düzenlediğimiz ‘Kuruluştan Günümüze İlçe Başkanları İstişare Toplantı’mızda partimize emek vermiş, ilçelerimizde yıllarca bu davanın yükünü omuzlamış, fedakârlık yapmış ve bedel ödemiş yol arkadaşlarımla bir araya gelmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Sizler gibi gönül ve mücadele arkadaşlarıyla birlikte olmayı nasip ettiği için Rabbime hamd ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi: ‘Dava adamının görevi ancak son nefesini verince biter. AK Parti çatısı altında asla yeni/eski diye bir kavram söz konusu değildir.’ Bu şiarla hareket ederek bugünkü toplantımıza katkı veren başkanlarımıza öncelikle teşekkür ediyorum. Evet, AK Partilinin eskisi/yenisi olmaz. AK Partili olmak demek sadece bir partinin rozetini taşımaktan ibaret değildir. Bizim davamız, köklü ve kutlu bir yürüyüşün, varoluşun tezahürüdür. Bu anlayışla gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz ilçe kongrelerimizle milletimizin işaret ettiği şekilde kendimizi yenileyecek, enerjimizi tazeleyeceğiz. Bugün uzaktan yakından buraya gelerek istişaremize fikriyle ve düşüncesiyle katkı sunan her bir dava ve yol arkadaşıma en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim, toplantımızı hayırlara vesile kılsın inşallah” dedi.

HİZMET AŞKIYLA YOLA KOYULDUK

AK Parti’nin her geçen yıl üstüne koyarak yoluna devam ettiğini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz:

“Kuruluştan Günümüze İlçe Başkanları İstişare Toplantımızla, birlik ve beraberliğimizi her zamankinden daha çok güçlendirdiğimize inanıyorum. Partimize yıllarca emek vermiş dava arkadaşlarımızı bir arada görmek tarifsiz bir duygu. Uzun yıllar çok anılar, dostluklar biriktirdik. 2002 yılında milletimize ve memleketimize hizmet aşkıyla yola koyulduk. Hamdolsun sağlıkta, eğitimde, adalette, ulaşımda ve daha pek çok alanda yeniliğin, değişimin ve gelişimin yanı sıra partimizin 18 yıllık geçmişinde ülkemizin elde ettiği kazanımları net bir şekilde ortaya koyduk. İnşallah milletten aldığımız güçle hareket etmeye; ilçelerimizi, ilimizi ve ülkemizi el birliği ve ortak akılla geleceğe hazırlamaya, var olan imkânları en iyi şekilde kullanmaya devam edeceğiz. Bu güzel ve anlamlı organizasyonda emeği geçen başta İl Başkanlığımıza ve parti yöneticilerimize teşekkür ediyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Kuruluştan Günümüze İlçe Başkanları Toplantısı, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İlçe Başkanlarına gönderdiği berat yazısı takdimiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER