KILIÇ'TAN TAŞKENT'E '2 Cümleyi Alt Alta Konuşmayanlar Bana Haddini Aşma Diyorlar'

AK Parti Sakarya İl Başkanlığının düzenlediği Genişletilmiş Birim Başkanları İstişare Kampında, kendisi için ‘haddini aşıyor’ şeklinde konuşan Taşkent’e cevap veren Başkan Kılıç, “İki tane cümleyi alt alta milletin lehine konuşamayanlar bana haddini aşıyor diyor. Kendi evladının teröre destek bildirisine imza atması ile ilgili konuşamayanlar AK Parti’nin İl Başkanına haddini aşıyor diyemezler.” şeklinde konuştu.

KILIÇ'TAN TAŞKENT'E '2 Cümleyi Alt Alta Konuşmayanlar Bana Haddini Aşma Diyorlar'
banner3

MEDYAROTA / ÖZEL HABER

AK Parti Sakarya İl Başkanı Kılıç ve beraberindeki heyet geçtiğimi günlerde adliye makamına giderek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultayında, Türkiye’nin tek seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı hakarete varan konuşmaları münasebetiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Bunun akabinde bazı basın organlarına açıklama yapan ve kendisi için ‘haddini aşıyor’ sözlerini kullanan CHP İl Başkanı Ayça Taşkent’e cevap veren AK Parti Sakarya İl Başkanı Kılıç, “Siz, milyonların sevgisini kazanmış, dünya üzerinde mazlum ve mağdurların gönlüne girmiş olan Kurucu Genel Başkanımız, Türkiye Cumhuriyetinin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanına hakaret edeceksiniz. AK Parti Sakarya’nın İl Başkanı adliye önünde sizin için birkaç şey söyleyecek ve kendisini haddini aşmakla suçlayacaksınız. Öyle mi?” dedi.

‘Oğlunun İmzaladığı Bildiri ile İlgili Konuşamadı!’

CHP İl Başkanı Taşkent’in oğlunun imzaladığı bildiri için bile açıklama yapamazken bu konuda konuşmasının ilginç olduğuna dikkat çeken Başkan Kılıç, “Kimsenin suçu babasına ya da annesine yüklenemez. Bizim kadar demokrat, bizim kadar insan haklarına saygılı bir siyasi bir parti yoktur. Ancak kendi evladın teröre destek veren bir bildirinin altına akademisyen olarak imza atıyor ise sen de bir partinin il başkanı olarak çıkacak ya ‘bu atmış olduğu imza doğrudur, ben evladımın arkasındayım.’ diyeceksin ya da ‘yanlıştır’ diyeceksin. Kendi evladının imza atmış olduğu teröre destek veren bildiri ile ilgili bir cümle konuşamayacaksın, ondan sonra kalkıp Sakarya AK Parti İl Başkanı’na haddini aşıyor diyeceksin.” ifadelerini kullandı.

‘O Sözler Eleştiri ise Benim Sözlerim Zemzem ile Yıkanmıştır’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun söylemleri ve üslubunu sert bir şekilde eleştiren Kılıç, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü;

CHP İl Başkanının söylediğine göre Kılıçdaroğlu, CHP Kurultayında Cumhurbaşkanımıza o söylemleri kullanarak eleştiri hakkını kullanıyor; bizimkisi ise had aşmak. Eğer o eleştiri hakkını kullandıysa benim sarfettiğim sözler inanın zem zem suyuyla yıkanmış sözlerdir.

‘2 Cümleyi Alt Alta Konuşmayanlar Bana Haddini Aşma Diyorlar’

Kılıçdaroğlu’nun söylemleri bizim hiçbir zaman aklımızı zorlamıyor, sadece sabrımızı ve ahlakımızı zorluyor. Türkiye’de ciddi manada bir muhalefet krizi var. Muhalefet krizinin içinde bir üslup krizi var. İki tane cümleyi alt alta bu milletin lehine konuşmayanlar kalkıp bana haddini aşma diyorlar.

Girmiş olduğu her seçimi kaybetmiş, her seçimde sandığa gömülmüş, sadece kendi kurultayında kendi arkadaşlarına kazık atmaktan başka bir meziyeti olmayan bir genel başkanı asla ne Cumhurbaşkanımız, ne Başbakanımız ne de Bakanlarımız muhatap olarak görmüyor. Kendisinin muhatabı olsa olsa il başkanlarıdır, ilçe başkanlarıdır.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2016, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER