KILIÇ 'BİZ SAKARYAYIZ BU SİSTEMİ SANDIKTAN ÇIKARACAĞIZ'

Hendek’te gerçekleştirilen Birim Başkanları Toplantısı’nda konuşan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç referandum süreciyle ilgili olarak konuştu. Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’yle ilgili olarak, “biz 50 senedir beklediğimiz bu sistemini sandıktan çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

KILIÇ 'BİZ SAKARYAYIZ BU SİSTEMİ SANDIKTAN ÇIKARACAĞIZ'
banner3

“REİSİMİZE EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ”

AK Parti İl Teşkilatı Birim Başkanları Toplantısı Hendek Uludere Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, 25’inci Dönem Milletvekili Ali İnci, İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İlçe Teşkilat Başkanları, Gençlik Ve Kadın Kolları Üyeleri ve Birim Başkanları Katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Mart’ta ilimize gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görkemli bir şekilde ağırlayacağız ve reisimize bir kez daha ev sahipliği yapacağız. Şimdiden çalışmalarımıza başlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

SANDIK EĞİTİMLERİ

Teşkilat olarak çok yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Kılıç, “Bir taraftan gençlik kollarımız, bir taraftan kadın kollarımız çok güzel çalışmalara imza atıyorlar. İl ve ilçe teşkilatlarımız, meclisimiz, başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız 16 Nisan için elinden gelen tüm gayreti gösteriyor. İlçelerimiz güzel seminerler yapılacak ve sandık eğitimlerine başlanacak. Sahaya inerken meclisin kapanmasını da bekliyoruz. Milletvekillerimiz mecliste çalışmalarına devam ediyor. Muhtemelen Mart’ın ilk haftası TBMM tatile girecek daha sonra vekillerimiz Sakarya’ya geldikleri zaman çalışmalara onlarla birlikte program yaparak hızlı bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

 

“BİZ SAKARYA’YIZ”

AK Parti İl Teşkilatı’nın Atatürk Spor Salonu’nda yoğun katılımla gerçekleştirdiği Genişletilmiş İl Danışma Meclisi’ne de değinen Başkan Kılıç, “Teşkilatımız salonları dolduruyor. İğne atsan yere düşmeyecek bir toplantı yapıyor. Hepinize teşekkür ederim. Başbakanımız da telekonferans yöntemiyle bağlanarak Sakarya’da 21 dakika konuştu. Bu da bizleri çok mutlu etti. Sonuçta ufak tefek problemler olabilir. Biz mükemmel insanlar değiliz. Mükemellik Allah’a mahsustur. Genel Başkan Yardımcımızın söylediği hususlarda bundan sonraki organizasyonda da kafa yoracağız. Biraz daha dikkatli olacağız. Biz Sakarya’yız. Gerekirse daha büyük bir spor salonu yapar ve orada toplanırız” ifadelerini kullandı.

 

“SANDIKTAN ÇIKARACAĞIZ”

Girilen sürecin geri dönüşü olmadığının altını çizen Başkan Kılıç, “Bu referandumun geriye dönüşü yok. Geriye dönüp baktığımız zaman, 16 Nisan da keşke şunu da yapsaydık, keşke böyle yapsaydık, böyle program yapsaydık diye içimizden inşallah bir şey geçmez. Her düşündüğümüz, her aklımızdan geçeni eğer doğruysa, gerçekse mutlaka onu sahaya dökmemiz lazım. AK Parti siyaseti sıradan bir siyaset anlayışı falan değil. Biz bir takım değerler üzerine kurulmuş bir siyasetiz. Cumhurbaşkanlığı Sistemi ülkenin ve bölgenin şartlarına uygundur. Dolayısıyla biz 50 senedir beklediğimiz bu sistemini sandıktan çıkaracağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2017, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER