Kadın Kolları Kadınlara Karşı! Parti Disiplini Ayaklar Altında!

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda fotoğrafta olan Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesinin kesilerek paylaşım yapıldığı görüldü. Sosyal medyadan bu şekilde yapılan paylaşım parti içerisinde tepki ile karşılanırken Kadın Kolları Başkanı Hatipoğlu’nun bu davranışı ile ne yapmak istediği anlaşılamadı.

Kadın Kolları Kadınlara Karşı! Parti Disiplini Ayaklar Altında!
banner3

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları bir süredir parti disiplinine aykırı hareketleri ile dikkat çekiyor. Önce Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire başkanlığına bağlı “Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi” sorumluluğuna AK Parti Erenler Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ ve yine aynı kurumun halkla ilişkiler müdürlüğüne ise Akyazı Kadın kolları başkanı Oya Asan atanmasına sosyal medyadan tepki gösteren Kadın Kolları üyeleri şimdi de kısa süre önceye kadar İl Kadın Kolları yürütme kurulu üyesi olan, şimdi ise Adapazarı Belediyesi Meclis üyesi olup Divan Katipliği görevini sürdüren Nilgün Akman’ın bulunduğu fotoğrafı kırparak paylaştı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un Adapazarı İlçe teşkilatında katıldığı programa Meclis üyesi sıfatıyla katılan Akman’ın bulunduğu fotoğraf toplantıya dair atılan tüm twitlerde ve Adapazarı Belediyesi tarafında geçilen haberde orjinal hali ile yayınlanırken AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları sosyal medya hesabından anlamsız şekilde Akman’ın bulunduğu fotoğraf tam da kendisinin olduğu yerden kırpılarak paylaşıldı.

Duruma tepki gösteren bazı partililer “Kadın Kolları içerisinde görev yapmış, şimdi ise Sakarya’mızın en büyük ilçesi Adapazarı’nda yerel yönetimlerde meclis üyesi olarak bir mana da kadınları da temsil eden bir yol arkadaşımızın fotoğrafını kırparak fütursuzca paylaşmak hangi aklın ürünü merak ediyoruz. Ayrıca buna cüret eden kimlerse, bu hakkı kendilerinde nasıl bulabiliyorlar? Önce Büyükşehir Belediyemizin yine Kadın Kollarımızdan yaptığı atamalara isimsiz hesaplardan ağır itham ve iftiralar içeren twitler attırmak ve açıktan buna destek olmak şimdi de Meclis üyemizin olduğu fotoğrafı kırpmak. Parti disiplini diye bir şey kalmamış. Bu haller ne kadar daha sürecek? Yapılanın kabul edilebilir bir yanı yok ve meclis üyesi arkadaşımıza da parti de görev alan diğer arkadaşlarımıza da büyük ayıp.” şeklinde yorumladılar.

Öte yandan bir süredir kendi içerisinde disiplini olmayan ve yönetilemeyen kadın kolları için çıkan haberler hakkında yakın çevresine konuşan Zehra Hatipoğlu “Boş verin. Olan bitenle ilgili haberler çıkarsa çıksın. Beni destekleyen çok. Bunlar bana bir şey yapmaz ve hiçbir şey olmaz” dediği de gelen bilgiler arasında.

İşte Kesilen Fotoğraf ve Orijinal hali;

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2019, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER