KADIN KOLLARI CADI KAZANI! İSTİFALAR KAPIDA

Yaklaşan kongreler öncesi AK Parti’de herkes yeni dönemde kimlerin görev alıp kimlerin almayacağı konuşulmaya başladı. Teşkilat içerisinde en fazla dillendirilen konu ise Kadın Kollarındaki huzursuzluklar.

KADIN KOLLARI CADI KAZANI! İSTİFALAR KAPIDA
banner3

AK Parti son baharda başlayacak kongre sürecine gidiyor. Şimdiye kadar Olağan kongrelerini 3 yıla yakın zaman da yapan parti yerel seçimler sonrası bu süreyi 2 yıla alma kararı sonrası öncelikle belde ve ilçe kongreleri ardından ise il kongrelerini yapacak. Mart 2020 gibi ise genel merkez kongresi ile süreci tamamlanacak.

Kongre sürecinin başlamasına az bir süre kala Sakarya’ da hareketli. Parti teşkilatları kongrelere hazırlanırken Kadın Kolları içinde içten içe var olan huzursuzluklar artık gün yüzüne çıkmaya başladı.

Özellikle İl Kadın Kolları yönetiminde uzun süredir yaşanan gerilim sonrası bir çok yönetim ve yürütme kurulu üyesinin istifaya hazırlandığı bilinirken bazı isimlerin istifasını verdiği ancak Kadın Kolları başkanı Zehra Hatipoğlu’nun istifaları işleme almadığı, bazı isimlerinde istifasını beklettiği konuşuluyor.

İddialara göre başkan Hatipoğlu’nun dar bir çalışma kadrosu ile hareket ettiği ve hiç kimse ile istişare etmemesi yürütme kurulunda çatlaklar meydana getirdi. Birçok teşkilat mensubunun yaşananlara tepki gösterdiği ve görevlerinden ayrılacakları dillendirilirken bazı parti mensuplarının da kongre sürecini bekledikleri ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2019, 13:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet d
Ahmet d - 7 ay Önce

Bu nasıl bir partidir ki yüzde 63 oyla gelen bir belediye başkanı hakkında yine aynı partinin kadın kolları mensupları tarafından sosyal medyada twitler atılıyor yönetimdeki isimler bunları rt yapıyor teşkilatlanma başkanı sakarya milletvekili ve kendi ilinin teşkilatındaki kadın kolları gibi küçük bir birime sözünü geçiremiyor.
Az buçuk siyaset bilen herkes bilir ki bu partiden topyekün ihraç sebebidir..
Yazıklar olsun şu teşkilata.

SIRADAKİ HABER