İspiroğlu: Demokrasi Naraları Slogandan İbaret!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Hollanda’ya alınmaması üzerine açıklama yapan Başkan İspiroğlu, “Nazi zulmünü anımsatan bu faşist uygulamalar ile bir kez daha görmüş olduk ki attıkları demokrasi ve insan hakları naraları birer slogandan ibaretmiş.” ifadelerini kullandı.

İspiroğlu: Demokrasi Naraları Slogandan İbaret!
banner3

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Kaya’nın Hollanda’ya girişinin engellenmesiyle ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamasında son günlerde Türkiye Cumhuriyeti Bakanlarının birçok programının Avrupa’da engellenmesine değinen Başkan İspiroğlu, “Ülkemizde yapılacak olan referanduma açıkça müdahale etmek isteyen Avrupa Devletleri, bakanlarımızın programlarını iptal ederek gerçek yüzünü göstermiştir. Nazi zulmünü anımsatan bu faşist uygulamalar ile bir kez daha görmüş olduk ki attıkları demokrasi ve insan hakları naraları birer slogandan ibaretmiş.” dedi.

Son olarak Bakan Kaya’nın Hollanda’ya alınmamasını değerlendiren Mehmet İspiroğlu, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız, Hollanda’ya havadan girişine izin verilmemesinin ardından cesurca bir karar alarak kara yolu ile sınırı geçmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanını Türk konsolosluğuna dahi almayarak skandal bir kararı uygulama hadsizliği gösteren Hollanda’nın devletimizden sert bir cevap alacağını umuyorum. Sayın Bakanımızı da cesaretinden ötürü tebrik ediyor, devletimizin önüne set olmaya çalışan Hollanda’yı kınıyorum” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER