Güven Övün Yuvaya Döndü

Yerel seçimlere Saadet Partisi adayı olarak giren ve seçimi kazanarak Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün AK Parti’ye geçti.

Güven Övün Yuvaya Döndü
banner3

Yerel seçimlerde AK Parti’den aday gösterilmeyen Güven Övün Saadet Partisi’ne geçiş yaparak seçimlere girmişti. Pamukova’daki seçim sonuçlarına göre açık ara farkla Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün’ün tekrar AK Parti’ye geçeceği konuşuluyordu.

AK Parti’ye geçmesi ile ilgili iddialara sessiz kalan Güven Övün, bugün itibariyle eski partisine döndü. Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün’ün partiye dönüşünün önümüzdeki saatlerde resmen açıklanması bekleniyor. Edinilen bilgilere göre Övün’ün AK Parti’ye geçmesi ile ilgili bir program düzenlenecek.

İTTİFAK YENİDEN 17’DE 17

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun geçtiğimiz haftalarda Büyük Birlik Partisi’nden eski partisi MHP’ye geçmesi sonrasında Güven Övün’ün de yuvaya dönüp dönmeyeceği konuşuluyordu. Övün’ün yeniden AK Partili olmasıyla AK Parti le MHP’den oluşan Cumhur İttifakı yeniden Sakarya’da ki tüm belediyeleri almış oldu. Buna göre Taraklı ve Hendek’i Milliyetçi Hareket Partisi, geri kalan 15 belediyeyi ise AK Parti yönetiyor olacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER