banner28

Geyve AK Parti'den Bayırbucak'a Yardım Kampanyası

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi tarafından ülke genelinde Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyası doğrultusunda AK Parti Geyve İlçe teşkilatında da çalışmalar başladı.

Geyve AK Parti'den Bayırbucak'a Yardım Kampanyası
banner3

Yardım kampanyası ile ilgili bilgiler veren Geyve Ak Parti İlçe Başkanı Muhitin Irmak,  Hatay’ın güneyindeki Bayırbucak Türkmenleri’nin son dönemde bir katliamın eşiğinde hayatlarına devam ettiklerini belirtti.

“Türkmen Dağı’nda hızla ilerlemeye çabalayan Suriye ordusunun bölgedeki Türkmen vatandaşların varlığına son vermek istediğini” ifade eden Başkan Irmak, AK Parti olarak bu saldırıları şiddetle kınadıklarını ve kınamaya devam edeceklerini belirtti.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin, dünyanın hiçbir yerinde baskı, şiddet ve korku unsurlarıyla insanların zulüm görmesine seyirci kalamayacağını” vurgulayan Ak Parti Geyve İlçe Başkanı Irmak;

“Partimiz tarafından zor durumda olan Bayırbucak Türkmenlerine, soydaşlarımıza yönelik bir yardım kampanyası başlattık. AK Parti İlçe Teşkilatı olarak Bayırbucak Türkmenlerimizin son günlerdeki mağduriyet ve zorluklarını gidermek ve onların yanında olmak adına yardım kampanyasını ilçemizde gerçekleştiriyoruz. Tüm vatandaşlarımızdan kuru gıda, giyecek, kışlık, bot, battaniye, ve çocukları için oyuncak yardımı gibi yardımlarda destekleri bekliyoruz.” dedi.

Bayırbucak Türkmenlerinin mağduriyetlerini giderebilme adına düzenlenen kampanyaya, başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere bütün kamuoyunun desteklerini talep eden Başkan Irmak, yardımda bulunmak isteyen vatandaşların Geyve Ak Parti  teşkilatıyla irtibata geçebileceğini kaydetti.

İRTİBAT TELEFONLARI

Muhittin Irmak / Geyve Ak Parti İlçe Başkanı 0533 611 35 72

Güngör Çam/0533 712 60 46

Abdullah Özdemir/0532 605 30 97

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER