Genç Kürsü Sapanca'daydı

Sapanca İlçe Gençlik Kolları tarafından organize edilen "Genç Kürsü" programında Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili soruları yanıtladı.

Genç Kürsü Sapanca'daydı
banner3

Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Sisteminin konuşulduğu "Genç Kürsü" programına katılan genç katılımcıların sorularını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa İsen ve Recep Uncuoğlu, AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ile Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer cevapladı.

Bizleri yalnız bırakmayan büyüklerimize genç kardeşlerim adına teşekkür ediyorum
AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir; " Ülkemiz gençlerin enerjisi ile gücü ile büyüklerin tecrübesi ile büyüyor ve büyüyecektir. . Bugün bizleri burada yalnız bırakmayan büyüklerimiz, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Erol Kaya' ya İl Başkanımız Fevzi Kılıç' a Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na Milletvekillerimiz Prof. Dr. Mustafa İsen' e, Recep Uncuoğlu’na Sapanca Belediye Başkanımız Aydın Yılmazer'e bugün bizlerle birlikte olduğu için genç kardeşlerimiz adına teşekkür ediyorum." dedi. Başkan Demir Genç Kürsü Programımız ile 16 Nisan da gerçekleşecek olan Referandum için mahalle mahalle gençler ile bir araya gelip soruları cevaplayacak ve süreç hakkın da bilgilendirme de bulunacağız” diyerek sözü fazla uzatmadan sayın başkanlarıma bırakmak istiyorum" dedi.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize güveniyoruz
“Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize güveniyoruz” diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, anayasa değişikliğinde seçilme yaşının 25’ten 18’e indirildiğini hatırlattı. Gençlere önem veren, gençlere değer veren bir parti olduklarını söyleyen Kaya, AK Parti hükümetlerinin gençlerle ilgili birçok düzenleme yaptığını belirtti.

Kaya; “İl Gençlik Kollarımızın başkanlığında siz değerli genç kardeşlerimizle bir arada olmak bizleri mutlu etti. Anayasa değişikli maddeleri arasında siz gençlerimizi de yakından ilgilendiriyor. Değişikliğin 3’üncü maddesinde seçilme yaşı 18’e indiriliyor. Biz çünkü gençlerimize güveniyoruz. 18 yaşına gelen gençlerimiz evlenebiliyorlar, ticaret veya esnaflıkla uğraşıyorlar, hatta ve hatta 18 yaşını geçtikleri için oy kullanıyorlar. Neden 18 yaşını geçen gencimizin seçilme hakkı olmasın. Seçebiliyor bir başkasını kendisi de seçilebilsin. Bu anayasa değişikliği paketi gençlerimizi yakından ilgilendiriyor” dedi.

Bir ülkede istikrarsızlık varsa kimse o ülkeye yatırım yapmaz
Her 1,5 yılda bir hükümet kurulduğunu, bu kadar çok hükümet kurulmasının sebebinin istikrarsızlık olduğunu belirten Kaya, "Bir ülkede istikrarsızlık varsa kimse o ülkeye yatırım yapmaz, kimse geleceğine emin olarak bakmaz. O ülkenin kalkınması, büyümesi mümkün değildir. 1,5 yılda kurduğumuz bu hükümetlerle geldiğimiz noktanın, bizim gibi ülkelere baktığımızda, maalesef iyi bir nokta olduğunu ifade edemeyiz." diye konuştu.

İki önemli husus
Yeni anayasanın Türkiye'ye getireceği iki önemli husus olduğuna değinen Kaya, bunların birisinin istikrar, güven diğerinin ise büyüme ve kalkınma olduğunu ifade etti. 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin yüzde 40 oy alarak birinci parti çıkmasına rağmen, hükümeti kuramadıklarına dikkati çeken Kaya, şöyle devam etti: "Sandığa giderken biz hükümeti ve başbakanı tayin etmek için gittik, oyumuzu verdik. Hükümet kuracak çoğunluk olmadı. Kılıçdaroğlu, Devlet Bey'e dedi ki 'Gel sen başbakan ol, biz sana HDP ile destek verelim.' MHP 4. partiydi. Hani biz seçmiştik hükümeti. Eğer Devlet Bahçeli bunu kabul etseydi, Başbakan Devlet Bahçeli, Başbakan yardımcıları da

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER