Gelecek Partisi Rağbet Görmedi

Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi basınla bir araya geldi. Basın kuruluşlarının toplantıya ilgi göstermemesi ise dikkat çekti.

Gelecek Partisi Rağbet Görmedi
banner3

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi’nin kurmayları, günler öncesinden Sakarya’da basın toplantısı yapacağını duyurmuştu. Eski AK Parti Milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı ve Kurucular Kurulu Üyesi Nuray Sağıroğlu’nun hazır bulunduğu toplantı bugün Ramada Otel’de gerçekleştirildi.

KENDİ DÖNEMİNİN EKSİKLERİNİ AK PARTİ’YE YÜKLEDİ

Toplantıda konuşan Ayhan Sefer Üstün, ağırlıklı olarak eski partisini eleştirdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olduğu dönemde Sakarya için söz verip gerçekleştiremediği projelerinde sorumlu olarak eski partisini işaret eden Üstün, gerek yerel gerekse ulusal konularda AK Parti’yi eleştirdi.

İL BAŞKANI YİNE AÇIKLANMADI

Basın toplantısının bir diğer detayı ise yeni partinin Sakarya İl Başkanının kim olacağıydı. Bu konuda açıklama yapmaktan kaçınan parti kurmayları yapılacak istişareler neticesinde Gelecek Partisi’nin Kurucu İl Başkanını önümüzdeki hafta içi açıklayacaklarını belirtti.

BASINDAN KATILIM ÇOK DÜŞÜK

Toplantının en dikkat çeken kısmı ise basının gösterdiği ilgi oldu. Eski AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı ve Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Nuray Sağıroğlu’nun günler öncesinden basına duyurduğu toplantıya katılım seviyesi çok düşüktü. Yerel basın temsilcilerinin Gelecek Partisi’nin toplantısına ilgi göstermemesi, partinin halk nezdinde bir karşılığı olmadığı şeklinde yorumlandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2020, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER