FETÖ’nün Siyasi Ayağı Meselesi Büyüyor

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ile CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç arasında “Fetö” krizi yaşandı! CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde düzenlenen Grup Toplantısının gündem maddesi “FETÖ’nün siyasi ayağı" idi.

FETÖ’nün Siyasi Ayağı Meselesi Büyüyor
banner3

Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ile CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç arasında “Fetö” krizi yaşandı! CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde düzenlenen Grup Toplantısının gündem maddesi “FETÖ’nün siyasi ayağı" idi.

Konuya ilişkin 20 soru/cevap hazırlayan Kılıçdaroğlu,

Buraya terör örgütünün elemanlarını yerleştirenlere FETÖ'nün siyasi ayağı diyoruz. Bu yetkiyi belli kişi ve kurumlar kullanabilir. Atama yetkisi herkeste değildir. Devletin kılcal damarlarına FETÖ'nün elemanlarını yerleştiren kişiye FETÖ'nün siyasi ayağı denir.”

ifadelerini kullandı.

Bu konu üzerinden Twitter’da yeni bir gündem yaratılırak #Recep Tayyip Erdoğan’dır ve #FETÖnünSiyasiAyağıCHP şeklinde iki hashtag açıldı. Anında TT olan bu hashtagler ile tweet atan siyasiler birbirlerine cevap verdi.

ÖZKOÇ "DEVLETİ FETÖ'YE TESLİM EDEN ERDOĞAN'DIR"

CHP Başkanı’nın yaptığı açıklamayı Twitter hesabından paylaşarak AK Parti’yi hedef gösteren CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç,

"Devleti FETÖ'ye teslim eden kişinin adı; Recep Tayyip Erdoğan'dır!"

dedi.

YUNUS TEVER AYAR VERDİ

Bu tweetin ardından Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, resmi Twitter Hesabından, Özkoç ve onun gibi CHP zihniyetinde düşünenlere şöyle cevap verdi:

“FETÖ devlet tarafından terör örgütü ilan edildikten sonra kim hainlerle birlikte hareket ettiyse, kadrolarında onlara yer açtıysa ve FETÖ’ye kim kalkan olduysa siyasi ayağı da odur. 15 Temmuz’da kimin nerede durduğuna ve ne söylediğine bakılması yeterlidir. #FETÖnünSiyasiAyağıCHP

Gündem FETÖ’nün siyasi ayağı konusu ile ikiye bölünürken, konuya ilişkin taraflardan gelecek açıklamalar da merakla bekleniyor.

tweet

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar da konuya ilişkin tweetler attı. İşte Başkan Alemdar'ın Tweeti:

tweet

tweeet

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek de resmi Twitter hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı:

tweet

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER