EN BÜYÜK DESTEK ERENLER'DEN OLACAK!

AK Parti Erenler İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Erenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle gerçekleştirilen programda konuşan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk “16 Nisan’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en büyük desteği veren ilçelerden biri her zaman olduğu gibi yine Erenler’imiz olacaktır. Referandumda Erenler tek ses, tek yumruk olarak ‘EVET’ diyecektir” dedi.

EN BÜYÜK DESTEK ERENLER'DEN OLACAK!
banner3

Yoğun Katılım

Erenler Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen Programa; AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, 25. Dönem Milletvekili Ali İnci, Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler İlçe Başkanı Resul Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Erenler Belediyesi Meclis Üyeleri ve parti teşkilatı katıldı.

 

“Güçlü bir Evet için çalışacağız”

AK Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve AK Parti Erenler İlçe Başkanı Belgin Demirağ referandumda kadınların sorumluluklarını hissederek var güçleri ile çalışacaklarının sözünü vererek referandumda güçlü bir evet çıkarmak için var güçleri ile çalışacaklarını ifade ettiler.

 

Millet Kendini Yönetecek

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu; “Tüm katılımcıların 8 Mart Kadınlar Gününü kutladı. 16 Nisanda ki halk oylamasının önemine vurgu yapan Başkan Toçoğlu, geçmişte bize yapılan ve kaybettirilenleri tekrar aynı sıkıntı ve acıların yaşanmaması için 16 Nisan’da güçlü bir EVET diyeceklerini ve bunun için çalışacaklarını ifade etti.

 

“Bu tarihi Fırsatı Değerlendirelim”

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu konuşmasında; “Bu güzel buluşmanın nice evetlere vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Türkiye’de ilk defa bu millet kendini yönetebileceği bir şekilde sandığa gidiyor. İlk defa biz bu güne kadar yaşadığımız tüm siyasi krizlerin ve kötü yönetimlerin sebebi olan zayıf hükümetlerden kurtulmak için hükümet modelimizi değiştirmek üzere sandığa gidiyoruz. Bu tarihi bir fırsat.16 Nisan’da Sakarya’dan da Türkiye’den de güçlü bir Evet çıkaracağız Allah’ın izni ile” dedi.

 

“Hedef % 85”

Erenler İlçe Başkanı Resul Yılmaz konuşmasının başında katılımcıların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Yılmaz, “16 Nisan da sandıklar tekrar önümüze geliyor. Erenlerde %85 hedefimiz var. Allah nasip ederse 16 Nisanda bu rakamı yakalayıp vermiş olduğumuz sözü tutmuş olacağız” dedi.

 

“En büyük destek veren İlçelerden biri olacağız”

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ise konuşmasında; “15 Temmuz ile birlikte bir kez daha görülmüştür ki Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet yönetim sistemi artık tıkanmış, tüm hücreleriyle kilitlenmiştir. Sistemin açığından yararlanan hain yapılar devletimizin içinde yuvalanmış ve kendilerini tehdit altında gördüklerinde milletimize kurşun sıkacak kadar gözlerini karartmışlardır. 16 Nisan’da halk oylamasına sunulacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın çatışma ihtimali ortadan kalkacak. Vatandaşlarımız oy verdiği Cumhurbaşkanına hükümet kurma yetkisini doğrudan verecek ve koalisyonlarla yüzleşmek zorunda kalmayacak. İnanıyorum ki 16 Nisan’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en büyük desteği veren ilçelerden biri her zaman olduğu gibi yine Erenler’imiz olacaktır. Referandumda Erenler tek ses, tek yumruk olarak ‘EVET’ diyecektir” dedi.

 

“Güçlü Türkiye”

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz konuşmasında; “Yeni Anayasa değişikliği maddelerinden bahsederek referandumdan sonra değişecek Türkiye’yi örnekleyerek anlattı. Yavuz, Cumhurbaşkanının yetkilerinin azaltıldığını ve meclise verildiğini belirtti. Kanun yapma yetkisini yürütmeden alınarak meclise verildiğini belirtti. Yeni sistemde Meclisin 600 vekile çıkması ile birlikte daha güçlü bir hale geleceğine değinen Yavuz,  bundan önce hükümetleri medyanın yapıp yıktığına da değinerek bundan sonra sadece milletin bunu yapıp yıkacağını ifade etti. 25. Dönem Milletvekili Ali İnci de selamlama konuşması yaparak sürecin hayırlara vesile olmasını diledi.

 

“Şiir Okuyarak Kutladı”

Programda son konuşmayı yapan AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Kadın dendiği zaman her zaman analar akla gelir. İstanbul şiirinde de dendiği gibi; ‘Ana gibi yar olmaz’, hakikaten yar’ın en güzeli anadır. Bu kapsamda Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum, sadece bugün değil 365 gün kendilerini sevgiyle yad ediyorum. 3 Kasım’dan bu yana yapılanları hep beraber görüyoruz. İlk defa önümüze kendi irademizle yeni anayasa yapabileceği bir sandık geldi. Bugüne kadar olduğu gibi bu referandumda da sadece kendi kaderimizle alakalı değil hem Sakarya’nın hem Türkiye’nin hem de Gönül Coğrafyamızla alakalı bu referandumdan yine zaferle çıkacağımıza inanıyoruz.  16 Mart’ta Cumhurbaşkanımız Sakarya’mıza teşrif edecek, bugüne kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bağrına basan Sakarya’mız yine bağrına basacaktır. 16 Nisan’da hepinizi Demokrasi Meydanı’na bekliyorum. Yine aynı heyecanla Cumhurbaşkanımızı karşılayacak ve diğer mitinglere iyi bir moralle yollayacağız. Referandumda da hep beraber evet diyeceğiz ve Sakarya’da tarihi bir rekor kıracağız” dedi.

Program daha sonra ise yapılan kahvaltının ardından sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER