Dördüncü Mahalle Eğitim Programı  Yapıldı

Ak Parti Serdivan İlçe Teşkilatı, 16 Nisan’daki halk oylamasına yönelik üye eğitim programının dördüncüsünü Serdivan Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi.

Dördüncü Mahalle Eğitim Programı  Yapıldı
banner3

Eğitim programı Beşevler, Beşköprü, Çubuklu, Dağyoncalı, Hamitabat, Kazımpaşa, Kızılcıklı, Kuruçeşme, Meşeli, Reşadiye, Selahiye ve Uzunköy olmak üzere toplam 12 Mahalleyi kapsadı.

Programına İlçe Başkanı Osman Çelik, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İlçe Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Başkanları ve Ak Parti mensupları katıldı.

 

Milletimize Güveniyoruz

Anayasa Değişikliği maddeleri ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin anlatıldığı  slayt ve video gösterimi sonrasında kürsüye  İlçe Başkanı Osman Çelik geldi. Çelik, milli iradenin önemine dikkat çekerek, “Halkın iradesi dışında başka bir irade tanımadık. Referandum olmasın diye, içeride ana muhalefet partisi başta olmak üzere, vesayetin uzantıları ve terör örgütleri, dışarıda da dost görünümlü  ülkelerin hainliklerini gördük. TBMM’de kendini kürsüye kelepçeleyenleri, bacak ısıranları, diktatörlük geliyor, rejim elden gidiyor, yargı ele geçiriliyor yaygaraları ile vatandaşımızın aklını çelmeye çalışanları, Almanya’da, Hollanda’da, Avusturya’da referandum çalışmalarını Devlet eliyle engelleme girişimlerine şahit olduk.

Her türlü engellemelere rağmen milletimizin desteğiyle Türkiye, 16 Nisan Halk Oylamasında yüzde 60 yüzde 70  Evet oyu alarak, üzerinde oynanmak istenen hain oyunları bozacak, büyümesini, kalkınmasını daha hızlı bir şekilde sürdürecektir.

 

Bahçeli ve Mhp’ye Teşekkür

Bu sıkıntılı süreçte, ülkemizin çıkarlarını ön planda tutarak, Türkiye’nin kaderini değiştirecek, önünü açacak düzenlemelere destek olan, iç ve dış mihraklara karşı Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yeralan başta Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye ve Milliyetçi Hareket Partililere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bu Milletin Kaderi Yeniden Yazılacak

Mahalle Başkanlarının konuşmalarının ardından kürsüye Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar geldi. Alemdar 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasının önemine değinerek,     

“16 Nisan günü bu Milletin kaderi yeniden yazılacak, Dünyadaki dengeler yeniden değişecek.  Türkiye’deki bir seçimin Almanya’yı, Hollanda’yı, Amerika’yı ve diğer ülkeleri bu denli ilgilendirdiğine ilk defa şahit oluyoruz. İlk defa bu kadar net ve açıktan kendi devlet televizyon kanallarında, yayın organlarında referandumda hayır oyu çıkması için çalıştılar, filimler yapıp broşür dağıttılar. Edindiğimiz bilgilere göre bu evet karşıtı çalışmalar, bu ülkelerde yaşayan vatandaşlarımız üzerinde ters etki yaptı,  vatandaşlarımızın milli duygular içinde daha da kenetlenmesine ve referandum da evet oyu kullanmaları yönündeki düşüncelerini daha da tetiklemiştir. Referandumda alınacak evet oyları ne kadar  yüksek olursa terör örgütleri ve arkasındaki ülkeleri o denli yenmiş, alt etmiş oluruz. Bu nedenle bu seçim çok önemli, sandıklara ve oylara sahip çıkalım” şeklinde konuştu.  

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER