Dilek İmamoğlu’na Bir Tepki de MHP’den Geldi

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’nun katıldığı tiyatro gösterimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dilek İmamoğlu’na Bir Tepki de MHP’den Geldi
banner3

Teröre destek suçundan tutuklu bulunan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazdığı tiyatro gösterimine katılan Dilek İmamoğlu, siyasiler tarafından eleştirilmişti. Eşi Dilek İmamoğlu’nu destekleyerek "Kadınların bir kitap üzerinden bir oyunu izlemesi, sürece katkı sunmasını çok olgun bir tavır olarak görüyorum" ifadelerini kullanan Ekrem İmamoğlu’na bir tepki de MHP Adapazarı İlçe Başkanı’ndan geldi.

İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak’ın konuya ilişkin açıklaması ise şöyle:

“Mesele okumak değil mesele hissetmek. O işte Allah’ın nasibi.Çoğu Türk analarının Ekrem İmamoğlu’nun eşi gibi doktora eğitimi yok. Ancak onlar it ile kurdu bin metreden ayırt ederler. Onların yetiştirdiği evlatlar ise, analarından emdikleri helal sütün hakkını yeri geldiğinde şehit olarak, yeri geldiğinde parçalanıp yok edilmek istenen bir millete başkumandanlık yaparak verirler.”

İmamoğlu Ne Demişti?

Tiyatro gösterimine katılan eşini savunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olaya ilişkin, "Benim eşim, iyi eğitim almış, üniversite bitirmiş, masterı olan, doktorası olan bir Türk kadını. Benim eşim, nereye gideceğini bilir. Türkiye’yi yorumlayan, dünyayı yorumlayabilen ve ona göre nereye gideceğini bilen Türk kadını. Sadece benim eşim değil, oraya gelen diğer kadınların da aynı şekilde olduğunu düşünüyorum. Öyledir de. Kadınların bir kitap üzerinden bir oyunu izlemesi, sürece katkı sunmasını çok olgun bir tavır olarak görüyorum. Destekliyorum da.” 

açıklamalarında bulunarak eşinin arkasında durduğunu ifade etmişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER