Danışmaya Damga Vuran Sözler Ondan Geldi

AK Parti Sakarya Kadın Kollarının düzenlediği 60. Danışma meclisine damgayı 65 yaşındaki mahalle temsilcisi Selda Sayan vurdu.

Danışmaya Damga Vuran Sözler Ondan Geldi
banner3

Danışma meclisi sonunda 500 ve üzeri üye yapanlara Umre hediyesi verildiğinin açıklanması sonrası, Umre hediyesi kazanan isimlerden olan Erenlerli 65 yaşındaki Selda Sayan yaptığı konuşmada “Ben 65 yaşındayım. Girmedik yer, çalmadık kapı bırakmıyorum. Emin olun bugün 65 değil de 15 yaşında olsam 5 değil 7 vekili Ankara’ya gönderirdik.” dedi.

 

KADIN KOLLARINDAN REKOR HEDEF

 

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Azize Sibel Gönül’in de katıldığı 60. Danışma meclisi toplantısı Serdivan Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı. Burada bir konuşma yapan Kadın Kolları Genel Başkanı Gönül, 1 Kasım için ev toplantı hedefinin 3 bin 736 olduğunu belirterek, “Bunların meyvelerini ve gerçekleşme oranını seçimlerden sonra göreceğiz” dedi

 

 

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Azize Sibel Gönül, Sakarya Kadın Kolları Danışma Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi, ilçeleri tek tek sayarak toplantıya katılanları selamladı. Genel Başkan Gönül, İl Başkanı Zehra Hatipoğlu ile birlikte yapılan kadın kolları çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek “Allah sizlerden razı olsun. Bundan sonra da yapacağınız çalışmalar için şimdiden tebrik ediyorum. Ancak sadece seçim çalışmalarında değil, seçilmiş alanlarda da kadınlarımızı görmek istiyorum” dedi ve Büyükşehir Belediye Başkanı’na belediye meclisinde kaç kadın olduğunu sordu. Başkan Toçoğlu “Bilemiyorum ama 3” deyince de, bunun sayısının çok daha fazla olması gerektiğini söyledi.


DEVLET YAŞASIN
Başkan Gönül  “Sakaryalı kadın kollarımızın çalışmaları bizleri fazlasıyla memnun etti. Geldiğimiz noktada bugün her bir kadınımızın ak siyaset için görev aldığını görüyoruz. Yerel yönetimlerde de kadın faktörü her geçen gün artıyor. Görev alan kadınlarımızın sayısının da parlamentoda yer alan kadınlarımızın sayısının da önümüzdeki süreçlerde artacağına inanıyorum. Biz ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla çalışmalarımızı sürdürdük. Her bir derde derman olmaya çalıştık. Olduğumuz gibi göründük, göründüğümüz gibi olduk. Bu kararlı çalışmalarımızla böyle olmaya devam edecek. Biz kadınlar beşik de sallarız, dünyayı da” ifadelerini kullandı.


EV TOPLANTILARI
Genel Başkan Gönül ve İl Başkanı Hatipoğlu, ilçe başkanlarına 7 Haziran çalışmalarındaki ev toplantı sayılarını ve 1 Kasım hedeflerini sordu. Adapazarı Fatma Varol “240 toplantı yaptık. Bu seçim için hedefimiz 536 ev toplantısı.”, Akyazı Özlem Özer “40 toplantı yaptık. Hedefimiz 140”, Erenler Belgin Demirağ “165 toplantı yaptık. Hedef 350”, Ferizli Rahime Meral Dramalı “70 toplantı, hedef 150”, Geyve Aynur Gökdemir “94 toplantı, hedef 250”, Karapürçek Müzeyyen Uçar “110 toplantı, hedef 200”, Karasu Nesrin Basmacı “95 toplantı, hedef 200”, Kocaali Sevgi Serdar “100 toplantı, hedef 200”, Serdivan Şehime Kaya “382 toplantı, hedef 500”, Söğütlü Çiğdem Başlan “130 toplantı, hedef 250”


SEÇİM SONRASI KONTROL
Ev toplantılarının notlarını alan Genel Başkan Gönül 7 Haziran hazırlıklarında toplantı sayısının 2 bin olduğunu, 1 Kasım seçimleri için ise hedefin 3 bin 736 ev toplantısı olarak belirlendiğini belirterek “Bunların meyvelerini ve gerçekleşme oranını seçimlerden sonra göreceğiz” dedi.


UMRE HEDİYESİ
Bundan sonra ise teşkilatın en çok üye yapan 4 kadın kolları mensubuna umre hediyesi için Yurdanur Görmüş, Hülya Erkener, Selda Sayan ve Aslınur Kaya kürsüye davet edildi. Kaya gözyaşları içinde “Ben Çaybaşı Yeniköy Tepe Mahallesinde rekor üye yaptım. Şimdi 65 yaşındayım ve 5 milletvekili yolladık. 15 yaşında olsaydım 7 milletvekili gönderirdik” dedi.  Sayan’ın bu sözleri salonda uzun süre alkışlandı.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER