CHP Çalışmalara Başladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programda konuşan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “Türkiye'de tam bir özgürlük ve demokrasi istiyoruz. Arkadaşlarımızın, gençlerimizin, partililerimizin bugünkü söylemi, güçlü, tam demokratik, özgür Türkiye'dir, parlamenter sistemdir, kardeşliktir" ifadelerini kullandı.

CHP Çalışmalara Başladı
banner3

“YAŞAMIN ANILDIĞI TÜRKİYE”

CHP Sakarya İl Başkanlığınca düzenlenen basın toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Sakarya’nın 16 ilçesinde ‘Hayır’ kampanyası kapsamında çalışacak olan 24’üncü Dönem Milletvekilleri, Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve çok sayıda partilinin katıldığı programda konuşan Özkoç, Türkiye'de kardeşlik ve barış türküleri söylemek, huzur içinde yaşamak istediklerini söyerek, "Ama güçlü bir Türkiye'nin ferdi olsunlar, geleceğe güvenle baksınlar. Ölümlerin değil, yaşamın anıldığı bir Türkiye istiyoruz” dedi.

 

“PARLAMENTER SİSTEM”

Tek bir siyasi partinin ülkeye hakim olmasını istemediğini dile getiren Özkoç, “Türkiye'de tam bir özgürlük, demokrasi istiyoruz. Arkadaşlarımızın, gençlerimizin, partililerimizin bugünkü söylemi, güçlü, tam demokratik, özgür Türkiye'dir, parlamenter sistemdir, kardeşliktir. Biz yola çıkarken tüm parti seçmenlerine bir tek şey söylüyoruz, 'Eğer biz ellerimizi birleştirirsek, bir olursak, Türkiye'yi bir adama teslim etmeden birlikte yönetirsek, birlikte yönettiğimiz Türkiye, güçlü, özgür ve demokratik bir Türkiye olur.' diyoruz” şeklinde konuştu.

 

BASINA KAPALI OLARAK DEVAM ETTİ

Türkiye Cumhuriyetinin gücünün, birlikte yönetimden, parlamenter sistemden geçtiğini ifade eden Özkoç, halkın ayağına giderek düşüncelerini anlatacaklarını belirtirken toplantının büyük bir bölümü ise basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2017, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER