Bülbül'den Tartışmalara Yanıt

MHP Sakarya İl Başkanı Muhammed Levend Bülbül kongrede seçilen ve işbaşına gelen yeni il yönetiminin belli kriterlere göre belirlendiğini ifade ederek, “Kafamıza göre liste yaparız demek aptallık olur” dedi.

Bülbül'den Tartışmalara Yanıt
banner3

Bülbül, bir süredir basında çıkan “üst kurul delegeliği” tartışmalarına yanıt verirken de, olayın “suni bir gündem” olduğunu ileri sürdü.

“SUNİ GÜNDEM”

MHP Sakarya İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül, Karasu İlçe Başkanı Ekrem Yiğit’in adının üst kurul delegesi olarak yazılmamasına tepki gösteren Karasu ilçe Teşkilatının, il örgütüne 6 maddelik ültimatom verdiği ve kabul edilmezse “istifa ederiz” tehdidinde bulunduğuna dair iddialar ve haberleri de yalanladı.

Bülbül üst kurul delegeliği hakkındaki “o” iddialar ve basında yer alan haberlerle ilgili şunları söyledi:

“İL ÖRGÜTÜ’NE YANSIYAN SIKINTI YOK”

“Ömür Açba da, Ekrem Yiğit de gerekenleri zaten söyledi. Onların da dediği gibi üst kurul delegelerinin adlarının yazılması noktasında bir sıkıntı yok. Sıkıntı olmadığı yönünde onlar da beyanat verdi. Suni bir gündemdir bu... Kimlerin neden yarattığı beni alakadar da etmiyor. İl Örgütüne yansıyan bir tepki veya sıkıntı sözkonusu değil.

LİSTE 400 KİŞİNİN OYUYLA SEÇİLDİ

Üst kurul delegeliğine neden tek bir ilçe başkanının adının yazılmadığı konusundaki eleştirilere gelince; bu eleştirileri kimler yapıyor bilmiyorum ama, bunlar farklı kriterler ve meseleler. Kongreye bu şekilde bir liste ile çıkıldı. 400 kişinin oyuyla da o liste seçilmiş oldu.

“KRİTERLERİMİZ VARDI”

İl yönetim listesini hazırlarken dikkate aldığımız kriterler vardı, bunlar, isimlerin “faydalı olabilecek, zaman ayırabilecek ve MHP’nin iktidara yürüyüş sürecinde bize katkı verecek isimlerden oluşması” gibi kriterlerdi… Biz de bu kriterleri taşıdığına inandığımız kişilerden yönetimi oluşturduk. Üst kurul üyelikleri de bu kriterlere uygun olarak yazıldı.

“APTALLIK OLUR”

Kafamıza göre liste yaptığımızı söylemek herhalde aptallık olur. Biz kafamıza göre liste yaparız diyecek bir noktada değiliz” 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2015, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER