Bu Milletin Kaderiyle Kimse Oynayamayacak

Daima Millet Kararımız Evet buluşmaları kapsamında Balkan göçmenleri ile Sakarya’da buluşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Önümüzdeki dönem bu milletin kaderiyle kimsenin oynayamayacağı bir dönemdir. Türkiye'de ve dünyada artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bütün tuzakları çözecek bir sistem değişikliğinin arifesindeyiz.” dedi.

Bu Milletin Kaderiyle Kimse Oynayamayacak
banner3

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Daima Millet Kararımız Evet programı kapsamında AK Kadrolar ile Sakarya’da bir araya geldi. AK Parti Serdivan İlçe Başkanlığının organize ettiği programa Bakan Müezzinoğlu’nun yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa İsen ve Recep Uncuoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, 25. Dönem Milletvekili Ali İnci, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda Balkan göçmeni vatandaş katıldı.

 

“Sandıktan Evet Çıkacak”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, “Serdivanlılar bizi hiç bir zaman yalnız bırakmadı. 16 Nisan'da da Serdivanımız gereken desteği verecek ve evet oyları sandıktan çıkacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

 

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, yaptığı konuşmada, “İlçemde yaşayan hemşerilerimle ne kadar gurur duysam azdır. Serdivan'dan alacağımız yüksek oy ile Cumhurbaşkanımıza ve irademize sahip çıktığımızı bir kez daha göstermiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

 

“Balkanlarda Söz Sahibi Olacağız”

Balkanlardan gelip Sakarya’da yaşayan vatandaşlara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Balkanlardan kardeşlik coğrafyası Sakarya’sına gelerek burada bir hayat kuran hemşerilerim 16 Nisan’da kazandıklarımızı bir daha asla kaybetmemek için gerekeni yapacaktır.” şeklinde konuştu.

 

16 Nisan’dan sonra Türkiye’nin yeniden Balkanlarda söz sahibi olacağını ifade eden Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, “Vatandaşlarımız, 16 Nisan’da sandıktan evet çıktıktan sonra ne kadar refaha kavuşacaklarının farkında. Referandumdan evet çıkmasının sonucunda Türkiye’nin daha güçlü bir ülke haline gelmesi, bizi yeniden Balkanlarda söz sahibi yapacaktır. Bu sebep ile Balkanlardan gelen vatandaşlarımızın büyük desteğini alacağımızı düşünüyorum.” dedi.

 

Sevgi, Emek, İnaç ve Heyecan

Coşkulu kalabalığın heyecanını Cumhurbaşkanının katılacağı açılış töreninde de görmek istediğini belirten AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Sakarya, 17 dilin konuşulduğu, her kültürün beraberce ve kardeşçe yaşadığı bir il. Hepimiz burada bu şehir için çalışıyoruz. Bizi biz yapan değerler sevgi, emek, inanç ve heyecandır. Sizin sevginize, emeğinize, inancınıza, ve heyecanınıza layık olmayı Allah bize nasip etsin. Bu heyecanla perşembe günü Cumhurbaşkanımızı bir kez daha bağrımıza basacağız.” diye konuştu.

 

“Sakarya Her Kırılma Anında Omuz Verir”

Halk oylaması için gece gündüz çalıştıklarının altını çizen Başkan Kılıç, “Referandum arifesindeyiz. Sakarya’nın güzel insanlarına bu konuda bir şey söylemeye gerek yok. Sakarya her kırılma anında omuz verir. Biz zaten her seçimde birinci çıktık. 16 Nisan seçimleri belki de Türkiye’nin en önemli seçimidir. İnşallah bu seçimden sonra yeni ufuklara yelken açacağız. Ben Sakarya'nın vereceği desteğe inanıyor ve güveniyorum.” ifadelerini kullandı.

 

“Cumhurbaşkanımızın Önünde Diz Çökecekler!”

Avrupa’nın ülkemize karşı uyguladığı çifte standartla ilgili konuşan Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, “Çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Toplarıyla, tanklarıyla içeride, itleriyle, atlarıyla dışarıda dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'a bir saldırı var. Nasıl çıplak ellerinizle o topları tankları geri çevirdiniz; yurt dışındaki hemşerilerimiz de itlerini ve atlarını öyle korkuttular. Evet oylarını yüzde 60'ın üzerinde geçirdiğimiz zaman o itler ve atlarla peşimizden koşanlar Cumhurbaşkanımızın önünde diz çökecekler.” dedi.

 

“Rahatsız Olmaya Devam Etsinler”

Programda Balkan göçmeni Sakaryalılara seslenen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Sakarya’nın mert insanı vatanperverlik anlamında rabbime şükürler olsun ki Sakarya Nehri gibi her zaman bereketli ve coşkulu. Balkanlara büyük bir medeniyetin ufkunu vizyonunu getiren atalarımız uzun yıllarca güçlü bir medeniyeti dünyaya sunmuş. O medeniyetin özünde ilim ve irfan var. Hak ve adalet var. Huzur ve barış var. Bu huzuru ve barışı getirmek için güçlenmemizden rahatsız olanlar var. Rahatsız olmaya devam etsinler. Biz elimizden gelen ne varsa mücadelemizi vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

“Artık Hiçbir şey Eskisi Gibi Olmayacak!”

Bakan Müezzinoğlu konuşmasının devamında şunları söyledi; Önümüzdeki dönem bu milletin kaderiyle kimsenin oynayamayacağı bir dönemdir. Türkiye'de ve dünyada artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bütün tuzakları çözecek bir sistem değişikliğinin arifesindeyiz. Hayır diyenler milletten, bu milletin birlik ve beraberliğinden, bu milletin büyük hedeflerinden korkanlardır. Sistem artık ipin ucunu millete veriyor. Şuan ipin ucu orduda, anayasa mahkemesinde, bir tane savcının elinde. Bir savcı çıkıyor 21 milyon oy almış ak partiye kapatma davası açabiliyor. Demokrasi bunun neresinde var?

 

Son 15 gündür diyor ki artık millet hakemdir; günaydın beyefendi, biz 2001'den beri hep milletin hakemliğiyle geldik. Sen hep milletten korktun. Başörtüsüyle ilgili düzenlemeyi anayasa mahkemesine sen götürdün. Bu ülkenin cumhurbaşkanı başörtülü olamaz diyerek 367 garabetini sen çıkarttın. O yüzden biz milletle yürümeye devam edeceğiz. 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER