Bir Şeyler Oldu Tartışması Sürüyor… Ali İhsan Yavuz CHP’liye Anlatır Gibi Anlattı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz’un yeniden hararetlendirdiği ‘Bir şeyler oldu’ tartışması devam ediyor.

Bir Şeyler Oldu Tartışması Sürüyor… Ali İhsan Yavuz CHP’liye Anlatır Gibi Anlattı
banner3

Ali İhsan Yavuz’un İstanbul seçimlerindeki ‘Bir şeyler oldu’ çıkışı dün yaptığı açıklamayla yeniden gündeme oturdu. AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı’nın Teşkilat Buluşmaları programında yaptığı konuşmada “Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu” ifadelerinin kendisine atfedildiği ancak bu şekilde anlamsız bir cümle kullanmadığını belirten Yavuz, “İspatlasınlar, istifa edeyim” dedi.

SESSİZ KALMADI

Yavuz’un bu iddialı söylemlerinin ardından başta CHP’li Tuncay Özkan olmak üzere muhalif kesimden birçok isim ve haber sitesi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un İstanbul seçimlerinde yaptığı o konuşmayı paylaşarak istifa çağrısında bulundu. Tepkilere sessiz kalmayan Yavuz ise yaptığı paylaşımlarla CHP ve yandaşlarını bir kez daha tuş etti.

VİDEOLU CEVAP

Sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden yaptığı açıklamada İstanbul seçimlerindeki cümlelerin ne amaçla söylendiğini açıkça ifade eden Milletvekili Yavuz, konuşmasının videosunu da alt yazılı olarak paylaştı. Ali İhsan Yavuz’un paylaştığı videoya bakıldığında ‘Hiçbir şey olmamış ise’ ifadesinin bir önceki konuşmayla bütün olduğu ve devamındaki ifadelerin yepyeni cümleler olduğu açıkça görülüyor. Yapılan bu paylaşımlar sonrasında bazı vatandaşlar “Ali İhsan Yavuz CHP’liye anlatır gibi tek tek anlattı” şeklinde yorum yaptı.

İşte Ali İhsan Yavuz’un sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar;

BELGELERLE AÇIKLADIM

Dün, sunum eşliğinde CHP'lilerin 'Hasarlı Okullar'la ilgili söylediklerinin tamamının yanlış olduğunu BELGELERLE açıkladım. Yine Tank Palet ile ilgili söylediklerinin de baştan sona yanlış olduğunu ve önümüzdeki günlerde o konuda da tekrar açıklama yapacağımı ifade ettim.

Yine CHP'nin; ezberci, manipülatif, iş yapmayan ama iş yapanlara ayak bağı olmak için seferber olan, tribüne oynayan, hakikati değiştirmeye çalışan bir parti olduğunu örneklerle anlattım.

BİZ İŞİMİZE BAKALIM

"Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu ama fark edemedik" sözünü de onların ürettiğini, ancak bundan gocunmadığımı ifade ettim. "Zararı yok onlar böyle sakızları çiğneyip meşgul olsunlar biz işimize bakalım. Zira yapacak çok işimiz var" dedim.

SİZİ GİDİ POST-TRUTH’ÇULAR

Ayrıca CHP'nin, Post Truth (Yalanın siyaseti) kültüründen beslenen bir parti olduğunu uzun uzun anlattım. Belli ki DOKUNMUŞ... Her zaman yaptıkları gibi yine işi başka yere çekip, manipülasyonlarla farklı bir algı oluşturmaya çalıştılar.

Şimdi bir kez daha videoyu alt yazılı bir şekilde paylaşıyorum.  Kurgucu CHP'liler dikkatli baksın. Sahi öyle mi demişim? Tabi gözleri görüyorsa, kulakları duyuyorsa...Sizi gidi manipülasyoncular sizi… Sizi gidi kurgucular sizi…Sizi gidi 'Post Truth'çular sizi...

GÜLÜYORUM ACINACAK HALLERİNE

Şu da önemli: Dün 'CHP'lilerin 'Orta Hasar'lılarla ilgili söylediklerinin yüzde yüzünün yanlış olduğunu belgeleriyle ortaya koydum. Konuya dair hiç sesleri çıkmadı. Onca şey söylemişken Kurgucu CHP'liler yine o kurgu sözden medet umdular. Gülüyorum acınacak hallerine...

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER