Bakan Müezzinoğlu Serdivan Belediyesi'ne Misafir Oldu

AK Parti Serdivan İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği kahvaltı programına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, program sonrası Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’la birlikte belediye hizmet binasına geçerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakan Müezzinoğlu Serdivan Belediyesi'ne Misafir Oldu
banner3

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç ve AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik’in de katıldığı programda İŞ Kur İl Müdürü Tekin Kaya, Bakan Müezzinoğlu’na istihdam seferberliği kapsamında yapılan çalışmaları anlattı.

Serdivan’da Başkan Yusuf Alemdar’la birlikte yeni bir projeyi de hayata geçirdiklerini belirten Kaya, ilçede daha önce tespiti yapılan aileleri tek tek ziyaret ettiklerini ve evlerine misafir oldukları hane halkından iş sahibi olmayan bireylere iş bulmaları konusunda yardımcı olduklarını söyledi.

Hem Vatandaşı Hem İşvereni Bilgilendiriyoruz

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar da ev ziyaretlerinin yanı sıra Serdivan’daki esnaflarla ve STK’larla da sürekli dirsek temasında olduklarını ifade ederek, istihdam seferberliği ile birlikte işverenin de devletin kendilerine sağladığı destekler noktasında bilgilendirildiğini, verimli geçen bu toplantılar sonrası da çalışmak isteyen vatandaşlara yeni iş kapılarının açıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanımızın Çağrısına Birlikte Cevap Veriyoruz

Belediyedeki İş Kur Hizmet noktası aracılığı ile işçi ve işvereni bir araya getirdiklerini de belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, ÇSGB İl Müdürlüğü ve İş Kur İl Müdürlüğü ile koordine içerisinde hareket etmeye devam edeceklerini ifade ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına tüm kurumlarla birlikte cevap vereceklerini söyledi.

Yapılan çalışmanın önemine değinen Bakan Mehmet Müezzinoğlu, istihdam seferberliği kapsamında atılacak tüm adımların Türkiye’yi hedeflerine bir adım daha yaklaştıracağını dile getirdi.

Ziyaret sonunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu belediye birimlerini de gezerek personelle sohbet etti. Günün anısına Başkan Alemdar Bakan Müezzinoğlu’na Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi öğrencilerinin yaptığı ebru tablosu hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER