banner28

Babaoğlu da BBP'den Aday!

MHP'nin AK Parti ile yapılan ittifak sebebiyle aday çıkarmama kararı sonrasında önce bağımsız aday olacağını ilan eden daha sonra da bir parti ile devam edeceğini açıklayan Turgut Babaoğlu Büyük Birlik Partisi'nin adayı oldu.

Babaoğlu da BBP'den Aday!
banner3

Milliyetçi Hareket Partisi Hendek Belediye Başkan Aday Adayı Turgut Babaoğlu, partisinin aday çıkarmama kararı sonrasında kendi yolunu çizdi. Cumhur İttifakı kapsamında aday çıkarmama kararının ardından çıktığı yoldan dönmeyeceğini açıklayan Babaoğlu, önce bağımsız aday olmak istemiş ardından bir siyasi partinin adayı olacağını ifade etmişti. 

 

Daha önce MHP'nin Karapürçek Aday Adayı Cavit Karslı partisinden istifa ederek BBP'den aday olmuştu. Babaoğlu da Karslı gibi MHP'den istifa etti ve Büyük Birlik Partisinden Adaylığını açıkladı.

 

İşte Turgut Babaoğlu'nun o açıklaması;

 

Kıymetli Hemşehrilerim, Sevgili Dostlarım;
Kamuoyunda bilindiği gibi Cumhur İttifakı kapsamında kendi partimden aday gösterilmedim. Daha sonra yine bir basın açıklamasıyla partimden 13.01.2019 tarihi itibariyle istifa ettiğimi de Değerli Hendek Halkına duyurdum. Değişen şartlar neticesinde başka bir partiden aday olacağımı, bu konuda da şahsıma gelen teklifleri değerlendirdikten sonra sizinle paylaşacağımı ifade etmiştim.
Senelerdir çalıştığımız projelerimiz karşısında bizi sabırsızlıkla bekleyen, şeffaf belediyecilik anlayışına hasret kalmış hemşehrilerimizin, dostlarımızın beklentilerini de boşa çıkartmayacağımı ifade etmiştim. Uzun yıllardır şahsımın verdiği emeklerin, vatandaşlarımızın yüksek beklentilerinin, sosyal medyadaki ve sokaktaki infiallerin hiçe sayılmasını hiçbir vicdan kabul etmeyecektir. Kendi emeklerimi ve nefsimi bir kenara bırakarak siz değerli hemşehrilerime hizmet etmek için adaylığımı ilan ediyorum.
An itibariyle parti belirleme sürecinde; yapılan anketlere, kamuoyu araştırmalarına ve halkımızın teveccühlerine göre Belediye Başkanı Adayı olacağım parti netleşmiştir.
Bundan sonra 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için yapacağımız çalışmalarımıza Büyük Birlik Partisi’yle devam edeceğiz.
Saygılarımla Tüm Kamuoyuna Duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER