AYŞENUR İSLAM SİYASETE GERİ Mİ DÖNÜYOR? İLK KEZ SAHNEDE!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Düzce İl Başkanlığınca düzenlenen ‘Evet’ mitinginde vatandaşlara seslendi. Başbakan Yıldırım konuşmasında CHP'ye yüklenirken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı döneminde Sakarya'ya büyük katkıları bulunan eski Bakan Ayşenur İslam ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'de programa katıldı.

AYŞENUR İSLAM SİYASETE GERİ Mİ DÖNÜYOR? İLK KEZ SAHNEDE!
banner3

YOĞUN KATILIM

AK Parti Düzce İl Başkanlığı tarafından Düzce Anıtpark'ta düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap eden Başbakan Binali Yıldırım'a Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Düzce ve çevre illerin milletvekilleri ile binlerce vatandaş eşlik etti. Türkiye’yi karış karış gezdiklerini ifade eden Başbakan Yıldırım, “Seçimler öncesi ne dedik; 79 milyonu kucaklayan çoğulcu bir anayasa sözü verdik. Bize yetki verdiniz. Sözümüz söz dedik. Mecliste vekiller olarak sözümüzü tuttuk, görevimizi tamamladık. Şimdi artık söz de sizin, karar da sizin. 82 model darbe anayasası ile artık bu büyük ülke yönünü belirleyemiyor. Çünkü anayasa bir ülkenin pusulasıdır. Pusula bozulmuş, iş görmüyor" ifadelerini kullandı.

 

CHP'YE YÜKLENDİ
Kemal Kılıçdaroğlu’nu yuhalayan vatandaşlara, ‘Yuh demeyin. Boş verin değmez. Biz kapı kapı, meydan meydan dolanıyoruz. Kılıçdaroğlu öyle bir laf attı ki bizim anlatamadığımız işi bir dakikada anlattı. ‘Siz bu sistemi getiriyorsunuz. Yeni değişiklik gelirse, Cumhurbaşkanı bir partiden olursa, Başbakan bir partiden olursa, bunlar geçinemez ise ne olacak’ diyor. Bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz Kemal Bey. Bunlar zaten her şeyi tersinden okuyorlar. İşleri güçleri tersinden gitmek. Eller aya, bunlar yaya. Bu sefer o tutmadı, cahillikleri ortaya çıkınca çevir kaz yanmasın. Şimdi, ‘Ben onu öyle demek istemedim’ diyor. Efendi diyor, ‘Şimdi Cumhurbaşkanı seçildi bir partiden, meclisteki çoğunlukta başka partiden olursa ne olacak?’ Öbürü tutmayınca iş buraya döndü. Sen değil miydin, ‘Tek adam olacak’ diyen. Demek ki mecliste var. Meclis ve Cumhurbaşkanı ikisi birbirini dengeliyor. Birisi yasama yapıyor, diğeri ülkeyi yönetiyor. Bunlar anlaşamazsa ne olacak. Bunların hepsi düşünüldü. Siz orada burada, kürsüleri işgal ederken, ona buna taciz ederken biz bunların hepsini hesap ettik. Meclis, Cumhurbaşkanı. Her iki kurumunda seçime götürme yetkisi var ama bir şartla. Meclis seçim kararı alırsa, kendileri de gidiyor Cumhurbaşkanını da götürüyor. Giderlerse hep beraber, dururlarsa hep beraber. Ne olacak anlaşacaklar, uzlaşacaklar, krizi çözecekler. 5 sene milletin önüne sorun götürmeyecekler. Sizin bunu anlamanız asırlar alır” dedi.

AYŞENUR İSLAM SAHNEDE!

Programın sonunda Başbakan Binali Yıldırım'ın yanı sıra AK Parti Genel Başkanı Şaban Dişli ve eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'da sahneye çıkarak vatandaşları selamlarken Bakanlık döneminde Sakarya'ya büyük katkıları bulunan Ayşenur İslam'ın uzun bir aradan sonra siyaset meydanlarında ilk kez yer alması tekrar siyasete döneceğinin bir işareti olarak değerlendirildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER