Atabek’den İstanbul Yorumu “Adalet Yerini Buldu!”

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, YSK’nın yenilenme kararı vermesi üzerine gösterilen tepkiler sonrası sosyal medyadan açıklama yaptı. Atabek ““Verilen tepkileri anlamakta zorlanıyorum doğrusu, Tüm ülkenin gözü önünde onca usulsüzlük yapılarak alınmış bir seçim içinize sindi de YSK’nın aldığı karar içinize sinmiyor öyle mi…” dedi.

Atabek’den İstanbul Yorumu  “Adalet Yerini Buldu!”
banner3

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti)’nin İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerindeki usulsüzlüklere yönelik yaptığı olağanüstü itiraz, Yüksek Seçim Kurulu’nda 7’ye karşı 4 oyla seçimlerin yenilenmesi kararı verildi. YSK’nın kararı sonrası CHP başta olmak üzere bazı kesimlerden tepki geldi.

Seçimlerin yenilenmesi kararı sonrası ilk yorumunu Adalet yerini buldu şeklinde gösteren Atabek “YSK'nın İstanbul seçimlerini yenilemesi kararı ile sandıkta usulsüzlükler değil Milletimizin Hükmü belirleyici olacaktır. Milletimiz 23 Haziran Pazar günü sandıkta son sözü söyleyecek, millet iradesi yerini bulacaktır. İstanbul’umuza hayırlı olsun. #AdaletYeriniBuldu” ifadelerini kullandı.

Daha sonra ise CHP başta olmak üzere bazı kesimlerden tepkileri de değerlendiren Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek “Verilen tepkileri anlamakta zorlanıyorum doğrusu, Tüm ülkenin gözü önünde onca usulsüzlük yapılarak alınmış bir seçim içinize sindi de YSK’nın aldığı karar içinize sinmiyor öyle mi… Madem size göre usulsüzlük yok bu panik neden? tekrar seçersiniz olur biter… Sizde her şeyi biliyorsunuz ama üzülerek görüyorum ki işinize gelmiyor… Kul seferden sorumlu herkes kendi sorumluluğunu yerine getirsin. Bu işler millet meselesi tencere tava çalarak da çözülmez sübjektif değerlendirme yaparak da çözülmez… Hep birlikte el ele vererek herkes kendi adayını savunacak sağlıklı bir seçim süreci geçireceğiz…  Böylelikle seçimi kim kazanacaksa şaibesiz bir şekilde işini yapacak önemli olan milletimizin verdiği oyun yerine gitmesi ve vicdanların rahatlamasıdır. Unutmayalım hangi partili olursak olalım biz birlikte TÜRKİYE’yiz... “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER