banner10

banner11

Akar ‘Vesayet Düşkünü Yapılara Boyun Eğmeyeceğiz’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, gece yarısı 103 emekli amiral tarafından yayınlanan bildiri üzerine açıklamalarda bulundu.

SİYASET 04.04.2021, 14:53 Feyza Nur Demirbaş
Akar ‘Vesayet Düşkünü Yapılara Boyun Eğmeyeceğiz’
banner51

BOYUN EĞMEYEĞİZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, gece yarısı 103 emekli amiral tarafından yayınlanan bildiri üzerine açıklamalarda bulundu. Akar, demokrasi ve milli irade vurgusu yaparak, “Türk milleti sahip olduğu iradenin üzerinde, kendisini tahakküm altına sokacak vesayet düşkünü yapılara boyun eğmeyeceğini, milli haysiyetini muhafazadan geri durmayacağını ilan etmiştir” dedi.

ŞİDDETLE KINIYORUM!

Akar’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle,

“Türk Milliyetçiliği fikri demokrasi sayesinde gelişen ve kutlu yürüyüşünü gelecek nesillere ancak demokratik teamüller çerçevesinde taşıyacağına inanan dava erlerinin omuzlarında yükselmiş, Türk milliyetinin özünü temsil eden hareketin temelidir.

Bu anlamda varlığını aziz milletimizin iradesinin üzerinde gören mahfiller, demokratik süreçler içerisinde makul görülemeyeceği gibi milli hassasiyete sahip hiçbir yapı tarafından da karşılık bulamayacak, müflis bir tercih olarak akamete uğrayacaktır.

Türk milleti sahip olduğu iradenin üzerinde, kendisini tahakküm altına sokacak vesayet düşkünü yapılara boyun eğmeyeceğini, milli haysiyetini muhafazadan geri durmayacağını ilan etmiştir.

Milletimizin bu iradesinden aldığı güçle milli duruşu hakkıyla sergileyen yönetim anlayışı görevinin başında olmasına rağmen vesayetçi üst bakışla demokrasimize ve milli irademize kasteden bir anlayışı dile getiren ve destekçisi olan gafilleri şiddetle kınıyor, Türk Yargısının Türk milletinin hukukunu ve Anayasal düzenini koruyacağına inanıyorum.”

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P