AK Parti'de Kulisler Hareketlendi

AK Parti’de gözler İl Başkanlığı seçimlerinde kimin aday olacağına çevrildi.

AK Parti'de Kulisler Hareketlendi
banner3

YENİ SAKARYA’NIN HABERİ

7 Şubat’ta yapılacak AK Parti il kongresi öncesi adaylar arasında Sezai Akyol, Oktay Yıldırım ve Mert Aydemir’in adı geçiyor. Sürpriz bir ismin de aday gösterilebileceği konuşuluyor...

RECEP UNCUOĞLU YOK
Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe kongrelerini tamamladıktan sonra şimdi gözler il kongresine çevrildi. Mevcut il başkanı Recep Uncuoğlu’nun milletvekili aday adaylığı için yeniden aday olmayacağını açıkladığı il başkanlığına şimdilik üç ismin talip olduğu gözleniyor. Bunlar; Av. Sezai Akyol, Av. Oktay Yıldırım ve halen AK Parti İl Yönetimi’nde görevli olan Mert Aydemir.
İL YÖNETİMİNDE KULİS
Kongre tarihi yaklaşırken gerek Av. Akyol, gerekse Av. Yıldırım, il kongresinde partinin tek adayı olabilmek için bazı milletvekilleri arasında ve Ankara bazında kulislere başladı. Bu iki ismin yanı sıra AK Parti il yönetiminin, kendi aralarından bir ismin il başkanı olması için Mert Aydemir lehine kulis yaptıkları da gelen bilgiler arasında.
SÜRPRİZ İSİM OLABİLİR
7 Şubat Çarşamba günü Adapazarı Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak AK Parti il kongresi öncesinde, halen isimleri geçenlerin haricinde sürpriz bir ismin partinin adayı olarak lanse edilebileceği de konuşuluyor. Bu arada, İl Başkanı Recep Uncuoğlu önceki gün katıldığı bir dost meclisinde bir kez daha il başkanlığına adayş olmayacağını açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2015, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER