AK Parti Karapürçek Teşkilatı Çalışmaları Yerinde İnceledi

AK Parti Karapürçek ilçe başkanı Cemalettin Selim ve yönetim kurulu üyeleri , Uludere ve Karacadere  mevkiinde kurulan DSİ dere ıslah şantiyesinde incelemelerde bulundu.

AK Parti Karapürçek Teşkilatı Çalışmaları Yerinde İnceledi
banner3

AK Parti Karapürçek İlçe Başkanı Cemalettin Selim  parti teşkilatı ve mahalle sakinleri ile Karacadere mevkiinde kurulan DSİ dere ıslah şantiyesinde bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.
Programda ilk olarak konuşan AK Parti İlçe Başkanı Selim , Islah çalışmalarının pazartesi gününden itibaren başlayacağını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü. “Bugün Burada DSİ’nin yapmış olduğu dere ıslah projesi için toplandık. Bu bölgeden başlayarak Mesudiye dere mevkiinin  ağzına kadar gidecek bir projeyi kapsıyor. DSİ çalışmalarını yaptı. Projesini bitirdi. Pazartesi günü buradan çalışmalar hızlı bir şekilde başlayacak. Derenin ağzında kendi atık sularını toplayamadığı için proje biraz geç kaldı. İnşallah biz burayı en kısa zamanda 2016 yılı sonuna kadar büyük ihtimalle bitmiş olacak. Burası bittiğinde çok güzel bir görünüme kavuşacak. Taş duvarlar şeklinde evlerin etrafı korunacak. ‘’ Ardından konuşan Karapürçek Belediye Başkan Vekili Orhan Gül , DSİ tarafından pazartesi gününden itibaren yapımına başlanacak olan çalışmaların 2016 yılında tamamlanması hedeflendiğini belirterek şunları söyledi: “Bugün burada çok güzel bir çalışmayı başlatıyoruz taşkın koruma meselesini çözeceğiz inşallah. Buradan Uludere  mevkiinden harmanlı mahallesine kadar istinat duvarı dere ıslah çalışmalarını gerçekleştireceğiz.En kısa zaman içerisinde projelerimizi  tamamlamayı düşünüyoruz. Karapürçek’te en büyük problemlerden bir tanesi yağışlar, zaman zaman çok olabilmekte derelerin ıslahı çok önemli çünkü bu dere ıslah çalışmaları yapılmadığı takdirde hem arazi hem de vatandaşlarımızın iş yerleri zaman zaman zarar görebilmekte burada çalışmayı DSİ hükümetimiz ile gerçekleştirmektedir. Atık sularla ilgili belediyenin yapması gereken çalışmalar var. Onlarıda en kısa zaman içerisinde tamamlanacaktır. Aynı şekilde Yazılıgürgen  mahalle dereside ıslah edilecek. Ben hayırlı olsun diliyorum burada ki vatandaşlarımıza inşallah bu ve benzeri şekildeki çalışmalarımız devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER