Adapazarı İlçe Başkanı Ak Hala Sessiz!

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Şeyh Edebali Camii Dernek Yönetiminden istifası ile ilgili konuda sessizliğini koruyor.

Adapazarı İlçe Başkanı Ak Hala Sessiz!
banner3

Mustafa AK’a Sorular

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek’in Başkanlığını yaptığı, Şeyh Edebali Cami Derneği Yönetiminde olan Mustafa Ak, dernek yönetiminden istifası ile ilgili konuda sessizliğini koruyor.

Daha önce Yeni Haber Gazetesi, İlçe Başkanı Mustafa Ak’ın Valilik kampüsünün yanında yapımı devam eden Şeyh Edebali Camii’nin dernek yönetiminden istifa ettiği haberini yapmıştı.

Bunun üzerine açıklama yapan Ak, istifanın söz konusu olmadığı yönünde bir açıklama yayımlamış ve MedyaRota’da bu açıklamayı okuyucularına aktarmıştı.

Söz konusu açıklama üzerine Yeni Haber Gazetesi, Mustafa Ak’ın ıslak imzası olan istifa belgesini yayınladı ve yeniden gözler ‘İstifa Etmedim’ diyen İlçe Başkanı Ak’a çevrildi. Kendisine ulaşmaya çalıştığımız Mustafa Ak’ın bize dönüş yapacağını söylemesinin üzerinden tam 4 gün geçmiş olmasına rağmen henüz hiçbir şekilde haber merkezimize ulaşma gayreti göstermedi.

 Bütün bunlar üzerine kendisine ulaşamadığımız, bizi arayacağını ifade eden Ak’ın da bizi aramaması üzerine AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı’na sorularımız buradan sormak durumunda kaldık;

 - Sayın Başkan, istifa etmediğinizi açıklamıştınız; Yeni Haber gazetesinin yayımladığı istifa belgesi ve imza size mi ait?

- Size ait değilse neden 4 gündür hiçbir açıklama yapmadınız?

- Size ait ise neden daha önce ‘İstifam Söz Konusu Değildir’ açıklamasını yaparak kamuoyunu yanıltma girişiminde bulundunuz?

- İstifanız söz konusu olsa bile camii derneğinden istifa etmiş olmanızı neden saklamaya çalıştınız?

-  İstifanız söz konusu ise yaptığınız açıklama kamuoyunu yanıltmak olmuyor mu?

- Bir dernek yönetiminden istifa ettiği halde aksi yönde beyanat veren birinin bir partide İlçe Başkanlığı görevini yapması ne kadar etik?

- Eğer ki böyle ise Kamuoyunu yanıltmaya çalışan biri AK Parti gibi Türkiye’nin % 50’sinden fazla destek gören, İktidar partisinde Sakarya gibi önemli bir İl’in en büyük ilçesinde İLÇE Başkanı olarak devam etmesi doğru mu?

Tekrar belirtelim ki, Elde ettiğimiz bilgiler ışığında kamuoyunu bilgilendirme çerçevesinde size sorduğumuz sorulara vereceğiniz cevapları da buradan yayınlayacağız.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2015, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER