Gerçek Hayattan Uyarlanan En İyi Filmler

İzlediğimizde bizi derinden etkileyen filmlerin gerçek hayattan uyarlandığını öğrendiğimizde daha da etkileniriz. İşte gerçek hayattan uyarlanan 5 film:

Gerçek Hayattan Uyarlanan En İyi Filmler
banner3

Everest

2015 yapımı Everest, Jason Clarke, Jake Gyllenhaal ve Josh Brolin gibi isimlerin başrolleri paylaştığı macera türü film, Everest’e tırmanmakta olan iki dağcı ekibin karşılaştığı zorlukları anlatır. Gerçek bir hikayeden alınan Everest filmi büyük ilgi görmüştür.

The Pursuit of Happyness

2006 yapımı dram filmi, iyi bir baba olan Chris’İn maddi açıdan yaşadığı sıkıntılar sonucu karısının onu terk etmesi ve sonucunda oğluyla beraber yaşadığı hayatta kalma mücadelesini anlatır. Gerçek hayattan alıntı yapılan bu film, Will Smith’e Oscar ödülünü getirmiştir.

Çöküş

2005 yapımı dram ve tarihi bir film olan Çöküş, Adolf Hitler’in hayatının son dönemini konu alan film, onun acımasız ve diktatör rejiminin son demlerinde yaşanan olayları etkileyici bir biçimde ele almış. Gerçeklikleri yansıtan filmin izleyici kitlesi de oldukça büyük olmuştur.

Gandhi

1982 yapımı bir biyografi filmi olan Gandhi, filmin adın da anlaşılacağı üzere, iyiliği ve doğruluğu sembolize eden bir dönemin rol modeli Gandhi’nin hayatını konu alır. 3 saatten fazla süren filmde gerçek kesitlere yer verilir.

Titanik

1997 yapımı dram filmi olan Titanik, bir döneme damga vurmuş, en iyi filmlerden biridir. Filminde başrollerde Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in mükemmel performanslarını görüyoruz. Gerçek bir olaydan esinlenerek oluşturulan senaryo oldukça acıklı. Ülkenin zenginlerinin toplandığı bir gemiye tesadüfen binen Jack ile Rose’un aşkını konu alır. Titanik faciasının yaşandığı film toplamda 11 dalda ödül kazanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER